101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Maciej Giemza eksportowym towarem Piekoszowa

Data publikacji: 26.01.2018 13:44
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Uroczyste powitanie Macieja Giemzy w Piekoszowie. Na zdjęciu: Grażyna Tatar - sekretarz gminy Piekoszów, Barbara Drogosz - wiceprzewodnicząca rady gminy Piekoszów, Ryszard Bracik - prezes KTM Novi, Krzysztof Słoń - senator RP, Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Maciej Giemza - motocyklista, uczestnik rajdu Paryż Dakar, Sylwester Giemza - ojciec Macieja
Piekoszów. 26.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób przyszło do Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, żeby oficjalnie przywitać Macieja Giemzę, który w zakończonym w niedzielę 40. Rajdzie Dakar zajął 24. miejsce w klasyfikacji motocyklistów. Były oczywiście gratulacje, bukiety kwiatów i okazały tort. 22-letni zawodnik, który na co dzień mieszka w Piekoszowie, nie krył wzruszenia i zaskoczenia takim przyjęciem.

- Nie przypuszczałem, że coś takiego mnie spotka. Kiedy dwa dni temu dowiedziałem się o tym powitaniu, bardzo się ucieszyłem. Robię wszystko, żeby była ze mnie dumna rodzina, najbliżsi i mieszkańcy Piekoszowa. To jest miejsce, w którym się wychowałem i mieszkam. Przed rajdem przygotowaliśmy flagę Polski z napisem Kielce i Piekoszów, żeby na Dakarze zrobić sobie z nią zdjęcie. Było to dla mnie niezwykle ważne - powiedział motocyklista Orlen Team. Maciej Giemza dodał, że po ukończeniu rajdu, rozpłakał się ze szczęścia.

Tych łez, na mecie w argentyńskiej Cordobie, nie krył również ojciec dakarowego debiutanta Sylwester Giemza. - Powiem szczerze, że Maćka ciężko jest doprowadzić do łez. Kiedy zobaczyłem jak płacze, mnie też oczy się zaszkliły. Opadły z nas emocje kumulowane przez całe dwa tygodnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedział Sylwester Giemza.     

Maciej Giemza jest wychowankiem Kieleckiego Towarzystwa Motorowego Novi Korona. Na spotkaniu w Piekoszowie nie mogło więc zabraknąć prezesa klubu Ryszarda Bracika. - Jest to wielkie osiągnięcie naszego zawodnika. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało mu się osiągnąć taki sukces. Będziemy się starać wyszkolić kolejnego takiego motocyklistę. Talentów u nas nie brakuje, a warunki do trenowania mamy naprawdę dobre - podkreślił Ryszard Bracik.   

Wójt gminy Piekoszów, olimpijczyk z Barcelony i Sydney, Zbigniew Piątek uważa, że to jest dopiero początek pięknej sportowej kariery Macieja Giemzy. - Każdy sportowiec w pewnym momencie zaczyna wierzyć w swoje możliwości i w to co robi. Zajęcie 24. miejsca w tak prestiżowej imprezie, doda mu pewności. Wierzę, że w przyszłości stać go nawet na zwycięstwo. Jako włodarz gminy jestem dumny, że mamy takiego mieszkańca. Mogę nawet powiedzieć, że Maciek jest towarem eksportowym Piekoszowa - stwierdził Zbigniew Piątek.    

Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślał senator PiS Krzysztof Słoń. - Można powiedzieć, że mistrz przywitał mistrza. Zbigniew Piątek utytułowany kolarz, przywitał zawodnika, który w sportach motocyklowych osiągnął to, czego inni nie zdołali przez lata swojej kariery. Cieszy mnie to, że przyszło tu tak wielu młodych ludzi, którym Maciek wytyczył szlaki marzeń - stwierdził Krzysztof Słoń. 

Maciej Giemza powiedział na spotkaniu, że spełniły się jego dwa marzenia, wystartował w Rajdzie Dakar i dojechał do mety. Kolejnym jego celem jest zajęcie miejsca na podium w tym najtrudniejszym długodystansowym rajdzie na świecie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution