101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Starachowic pomysł na upały. Miasto da pieniądze, chociaż część radnych zrezygnowała z głosowania

Data publikacji: 26.01.2018 15:35
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Sesja Rady Miasta ws. przekazania pieniędzy na budowę letnich basenów
Starachowice. 26.01.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Starachowiccy radni wyrazili zgodę na przeznaczenie kwoty 20 tysięcy zł na dokumentację projektową dotyczącą budowy letnich basenów na terenach MOSIR-u w Starachowicach przy ulicy Szkolnej.

Tym samym gmina rozpoczęła procedurę związaną z tą inwestycją. W obradach sesji wzięło udział 22 radnych. Za inwestycją opowiedziało się 17 radnych, nikt nie był przeciwny i nikt nie wstrzymał się od głosu. Oznacza to, że w ramach protestu część radnych nie wzięła udziału w głosowaniu.

W dyskusji poprzedzającej głosowanie, radna Elżbieta Kucy z klubu „Spółdzielców i Wspólnot Starachowickich” powiedziała, że brakuje punktów promujących miasto i przyciągających osoby z zewnątrz, a takimi mogłyby się stać letnie baseny.

- Ponadto, młode rodziny z dziećmi a także seniorzy wyrażali zainteresowanie bezpiecznym odpoczynkiem nad wodą w takiej właśnie formie - dodała Elżbieta Kucy.

Głosy przeciwne dotyczyły tego, iż miasto ma ważniejsze potrzeby inwestycyjne, że ich budowa jest kosztowna i że będą one wykorzystywane jedynie latem przez okres 2 miesięcy.

Prezydent Starachowic Marek Materek podkreślił, iż letnie baseny chciałby wykonać jeszcze przed wakacjami, tak, aby w lecie mogły służyć mieszkańcom i przyjeżdżającym do Starachowic. Jednak ich budowa jest uzależniona od sprzedaży części działki targowiska miejskiego, która ma nastąpić koło 10 lutego.

- Jeśli przetarg zakończy się pozytywnie, radni będą mogli podjąć kolejne uchwały w tej sprawie, a część pieniędzy z sprzedaży targowiska zostanie przeznaczona na ten cel - dodał Marek Materek.

Planowany koszt budowy dwóch letnich basenów na terenie MOSIR-u to koszt około 900 tysięcy zł.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution