101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nasi ratownicy to światowy top

Data publikacji: 26.01.2018 17:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Trzech ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach: Norbert Przondo, Krzysztof Kwiecień i Michał Muszyński zostali wicemistrzami Polski w 13 Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego w Bielsku - Białej. Rywalizowało 48 załóg, w tym 6 zespołów z zagranicy, m.in. z Ukrainy.

Jak informuje Krzysztof Kwiecień, każda drużyna musiała wykazać się swoimi umiejętnościami w 8 konkurencjach. Na każdą z nich przewidziano 10 minut.

- Jednym z zadań była symulacja wypadku samochodowego, w którym poszkodowanych było 46 osób. Kolejnym zadaniem było uratowanie z hipotermii czteroletniego dziecka znalezionego w lesie. Jedną z ciekawszych konkurencji była także ta, w której musieliśmy pomóc poszkodowanemu mechanikowi samolotu - wspomina Krzysztof Kwiecień.

Jak podkreśla, on i jego koledzy do mistrzostw przygotowywali się około 1,5 miesiąca.

- Spotykaliśmy się po pracy, rozmawialiśmy i ćwiczyliśmy symulacje różnych sytuacji, do których z racji wykonywanego zawodu wzywani jesteśmy na co dzień. Podczas zawodów komisja konkursowa oceniała podejście do pacjenta, sprawdzenie jego bezpieczeństwa, zgranie drużyny oraz wdrożenie procedur medycznych. Natomiast ideą tych mistrzostw jest podnoszenie przez nas kwalifikacji, umiejętności, ale także zdrowa rywalizacja - dodaje Krzysztof Kwiecień. 

Podczas 13 Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Ratownictwa Medycznego w Bielsku - Białej pierwsze miejsce zajęli ratownicy medyczni z Krakowa, a trzecie ze Szczecina.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution