101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Setna rocznica odzyskania niepodległości pod znakiem koncertów i... soków

Data publikacji: 26.01.2018 18:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Autorka projektu Anna Przybysz w rozmowie z Grażyną Szlęzak-Wójcik
Fot. Radio Kielce

„Z wdzięczności dla niepodległości” - to tytuł projektu, który z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości realizować będzie w tym roku Świętokrzyski Ogród Inspiracji przy współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, kołami gospodyń wiejskich, samorządami i przedsiębiorcami.

Zaplanowano w sumie sto koncertów, które będą się odbywać w małych miejscowościach na terenie całego regionu. Ich ideą jest to, aby zintegrować ludzi, pokazać miejscowy potencjał stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, promować zdrowy styl życia oraz miejscowy potencjał owocowo- warzywny.

Każdy koncert poprzedzi prelekcja prozdrowotna, będzie też wspólne wyciskanie soków i degustacja. 

- Przed publicznością występować będzie zespół TRIODEON. Wydarzenia odbywać się będą pod hasłem: „Zdrowy Polak - Nowy Patriotyzm” - poinformowała pomysłodawczyni projektu Anna Przybysz z Andruszkowic w gminie Samborzec.

- Nasz region daje nam całe bogactwo naturalne w postaci owoców i warzyw. Jesteśmy w królestwie roślin. Dbając o zdrowie poprzez odpowiednią dietę i styl życia łatwiej i chętniej realizujemy nasze pasje, marzenia, rozwijamy firmy, co przyczynia się do sukcesów własnych i ukochanej ojczyzny - powiedziała autorka projektu Anna Przybysz.

11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbędzie się finalne wydarzenie, podczas którego oprócz występów artystycznych  nastąpi łączenie za pomocą Skype z tymi miejscami, w których wcześniej zorganizowano lokalne koncerty ph. „Z wdzięczności dla niepodległości”. Pierwszy z koncertów tego cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę w sandomierskim zamku o godzinie 17.00. Wystąpi chór SAN-do MIR, będzie poczęstunek świeżymi sokami wyciskanymi na miejscu z różnych owoców i warzyw.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution