101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na rowerach upamiętnili bohaterów Powstania Styczniowego

Data publikacji: 27.01.2018 16:37
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Maraton rowerowy MTB o Puchar Powstańców Styczniowych
Mostki / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Prawie 100 zawodników z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w zorganizowanym w Mostkach w gminie Suchedniów maratonie rowerowym MTB o Puchar Powstańców Styczniowych. Trasa wiodła leśnymi szlakami Parku Sieradowickiego przez Polanę Langiewicza, miejsce, w którym w 1863 roku stacjonowały oddziały powstańcze.

Start i meta zawodów znajdowały się przy Wiejskim Domu Kultury "Gościniec" w Mostkach. Zawodnicy przebyli dystans 33 kilometrów.

Jak podkreślił organizator imprezy Bogdan Maziejuk ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolarstwa Górskiego - celem maratonu było upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego. - Te lasy wokół Suchedniowa, Bodzentyna i Wąchocka są świadkami tamtych wydarzeń i dążeń niepodległościowych naszych przodków - dodał Bogdan Maziejuk.

Uczestnicy zawodów, w rozmowie z Radiem Kielce mówili, że biorą udział w maratonie przede wszystkim dlatego, by uczcić w aktywny sposób pamięć powstańców. Ale lubią również wspólnie i zdrowo spędzać wolny czas. Niektórzy z nich jeżdżą rowerem przez cały rok.

Jako pierwszy w maratonie rowerowym na metę przybył Dawid Lniany z Kielc, a wśród pań pierwsza była Justyna Tarnowska z Wiązowa.

Dziś także kilkanaście osób wyruszyło na trasę o długości 7,5 km w zawodach nordic walking.
Jutro drugi dzień zawodów. Początek od godziny 11.00. Odbędą się biegi terenowe oraz tzw. cross duathlon czyli bieg, a następnie jazda rowerem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution