101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Powstały z makaronu, a nawet węgla. Twórcy najpiękniejszych szopek zostali nagrodzeni

Data publikacji: 27.01.2018 17:56
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Rozstrzygnięcie konkursuJędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Rozstrzygnięcie konkursu"Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe"
Jędrzejów. 27.01.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

53 twórców zostało nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe". Nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy wręczono w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Jak mówi Józef Straszak, dyrektor centrum, wszystkie stajenki, które przekazano na konkurs zrobione zostały ręcznie.

Powstały m. in. z drewna, tektury, dyni, makaronu, gliny i węgla kamiennego. - Głównym założeniem konkursu jest integracja pokoleń i to się udało, ponieważ w wielu przypadkach szopki robione są przez całe rodziny - dodaje Józef Straszak. Jego zdaniem, wspólna praca rodziny jest też takim duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.  

Nagrodę otrzymał m. in. duet: Karolina Kowalska i Ewa Synowska, uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jędrzejowie. Jak powiedziały, udział w konkursie wzięły już trzeci raz, jednak po raz pierwszy ich szopka została nagrodzona. - Taka praca przy tworzeniu szopki jest bardzo absorbująca i daje wiele zadowolenia - mówiły dziewczyny.

Piotr Maciej Przypkowski, członek jury stwierdził, że konkurs "Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe" integruje nie tylko członków rodzin w trakcie wykonywania stajenek, ale wszystkich uczestników, co było widać przy rozdaniu nagród. Dodał, że już dziś padały deklaracje o udziale w kolejnych konkursach. Najmłodsi uczestnicy mają 6 lat, najstarszy jest w wieku emerytalnym. Jak powiedział dyrektor Przypkowski, jedna z pań zdradziła, że w przyszłorocznym konkursie przy robieniu szopki będzie inspirowała się ogrodem czasu przy Muzeum im. Przypkowskich.       

Na tegoroczny konkurs "Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe" wpłynęło ponad 80 prac.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution