101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Korowód Niepodległości" w Pińczowie. Dzieci zgłębiały wiedzę o Polsce

Data publikacji: 29.01.2018 12:50
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

"Korowód niepodległości" w Pińczowie
Pińczów. 29.01.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

"Korowód Niepodległości" - projekt wojewody Agaty Wojtyszek, którego celem jest szerzenie w przystępny sposób wiedzy na temat naszego kraju wśród dzieci i młodzieży dotarł do Pińczowa. W zajęciach wzięło udział prawie 400 najmłodszych mieszkańców powiatu.

Założenia projektu opierają się na patriotycznych spotkaniach we wszystkich miastach powiatowych regionu. Pińczów jest szóstym z kolei. Akcja wpisuje się w obchody 100-lecia niepodległości. Prowadzone przez specjalistów lekcje składają się z zabaw i swoistego odkrywania kart historii poprzez interaktywną wystawę.

Każdy z uczestników wyposażony został w wiatraczek w "biało-czerwonych" barwach i "Elementarz młodego patrioty". Przedstawiciele szkół brali również udział w konkursie wiedzy historycznej. Wojewoda Agata Wojtyszek podkreśla, że każde ze spotkań cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. - To pokazuje, że tematyka historyczna i droga dochodzenia do niepodległości jest ważna dla uczniów naszych szkół, które są drugim miejscem po domu rodzinnym, gdzie uczymy patriotyzmu, miłości do ojczyzny i prawdziwej historii naszego kraju - powiedziała Agata Wojtyszek.   

Uczniowie pińczowskich szkół mogli również spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, a także przyjrzeć się z bliska replikom broni, zrobić pamiątkowe zdjęcie w czapce legionisty, czy rycerskiej zbroi. Uczestnicy spotkania nie kryli swojego zadowolenia z możliwości udziału w projekcie. Jak mówili, przygotowane dla nich atrakcje w przystępny sposób pozwoliły im poznać losy ojczyzny.   

Akcję zorganizowano już w Kielcach, Jędrzejowie, Włoszczowie, Starachowicach i Busku-Zdroju. Kolejne już za tydzień w Stąporkowie. Ostatnie spotkanie w ramach akcji "Korowód Niepodległości" zaplanowano 14 maja w Skarżysku-Kamiennej. Do tej pory w projekcie "Korowód Niepodległości” wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution