101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sprzęt do ratowania życia za choinki. Podsumowaliśmy przedświąteczną akcję

Data publikacji: 31.01.2018 06:00 / Data aktualizacji: 31.01.2018 14:41
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podsumowanie akcji "Choinka pod choinkę".
Kielce. 31.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ochotnicze Straże Pożarne z Zajączkowa, Lipowego Pola i Klimontowa, to jednostki, które udało się wesprzeć, dzięki ubiegłorocznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę”. W ramach naszego corocznego przedświątecznego przedsięwzięcia zbieraliśmy pieniądze dla strażaków na zakup sprzętu i środków ratujących życie.

Podczas 5 dni licytacji na antenie oraz dzięki wpłatom na konto partnera „Choinki pod choinkę” - kieleckiej Caritas, udało się zebrać prawie 20 tysięcy złotych.

W środę w siedzibie naszej rozgłośni odbył się uroczysty finał, podczas którego ochotnicy otrzymali sprzęt. Prezes Radia Kielce - Janusz Knap podziękował wszystkim, którzy włączyli się w licytację i przekazali pieniądze dla straży. Wyraził też ogromną satysfakcję, ze po raz kolejny udało się wzbudzić w ludziach potrzebę pomagania i dzielenia się z innymi.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimontowie - Mirosław Kwapiński, który otrzymał sprzęt do ratownictwa wysokościowego podkreśla, że sprzęt bardzo się przyda, bo jest to rzecz, która szybko się zużywa. Będzie wykorzystywany przede wszystkim do ćwiczeń, ale będzie również znaczącym wspomożeniem wyposażenia jednostki.

Jak powiedział komendant wojewódzki państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Adam Czajka, bez pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych nie dałoby się zagwarantować poziomu bezpieczeństwa regionu na należytym poziomie, gdyż to niezbędne ogniwo w działaniu Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W tegoroczną akcję Radia Kielce „Choinka pod choinkę” włączyli się kościelni hierarchowie. Biskupi z trzech diecezji województwa świętokrzyskiego – kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej ufundowali choinki. Drzewko przygotowali też oblaci ze Świętego Krzyża oraz dziennikarze Radia Kielce.

Podczas 15 lat podczas akcji Choinka pod choinkę udało nam się zebrać ponad 290 tysięcy złotych. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution