101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sandomierz z potężną unijną dotacją

Data publikacji: 30.01.2018 14:41
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie preumowy na rewitalizację Sandomierza
Sandomierz. 30.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Władze Sandomierza podpisały preumowę na rewitalizację miasta. Całkowita wartość projektu to prawie 40 mln zł. Gmina otrzymała na ten cel unijne dofinansowanie w wysokości 23 mln zł. Uroczyste podpisanie dokumentów odbyło się dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

Marszałek Adam Jarubas stwierdził, że wniosek Sandomierza był jednym z lepszych, jaki przygotowano. Przypomniał, że w ramach rewitalizacji było do rozdysponowania 130 mln zł na 13 projektów, z czego tylko siedem zostało zakwalifikowanych.

Program rewitalizacji Sandomierza zawiera 19 różnych inwestycji. To m. in. przebudowa parku miejskiego, dokończenie budowy Placu 3 Maja wraz z budową budynku handlowego dla kupców, budowa parku osiedlowego na ul. Baczyńskiego, kanalizacji na ul. Błonie, przebudowa oświetlenia na ul. Króla. Na liście zadań do realizacji jest także wymiana monitoringu miejskiego,  przebudowa placu targowego przy ul. Przemysłowej, czy rozbudowa siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Po podpisaniu umowy burmistrz Marek Bronkowski stwierdził, że to wielki dzień dla Sandomierza, ponieważ pieniądze, które pozyskano przez pewien czas będą nadawały kierunek dalszego rozwoju miasta.

Dofinansowanie z RPO otrzymał również sandomierski szpital. Projekt dotyczy zakupu  nowoczesnego sprzętu dla kardiologii, dzięki któremu polepszy się komfort leczenia pacjentów. Dyrektor szpitala Janusz Sikorski poinformował, że po 12 latach funkcjonowania w Sandomierzu kardiologii inwazyjnej wymieniony zostanie aparat angiograficzny do obrazowania wnętrza naczyń krwionośnych, kupiony też będzie nowy system monitorowania pacjentów, a ponadto na potrzeby osób niepełnosprawnych będą przebudowane łazienki i sanitariaty. Na te inwestycje sandomierski szpital otrzymał 1 mln 800 tys. zł dofinansowania.

Pieniądze z RPO dostała także gmina Łoniów. Wójt Szymon Kołacz podpisując umowę poinformował, że jest to kwota prawie 6 mln zł, za którą wykonane zostaną inwestycje termomodernizacyjne w obiektach użyteczności publicznej, w tym w 5 szkołach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions