101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce zorganizują mistrzostwa świata. Umowa podpisana

Data publikacji: 01.02.2018 09:53 / Data aktualizacji: 01.02.2018 10:29
Autor: Radosław Podsiadły , Rafał Szymczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Podpisanie umowy o współpracy podczas organizacji Młodzieżowych Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej. Na zdjęciu Andrzej Kraśnicki  prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i prezydent Kielc  Wojciech Lubawski

Kielce. Podpisanie umowy o współpracy, podczas organizacji Młodzieżowych Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej. Na zdjęciu: Andrzej Kraśnicki - prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i prezydent Kielc - Wojciech Lubawski
Kielce. 01.02.2018 / Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

W Kielcach została podpisana umowa o współpracy, podczas organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej. Prezydent miasta- Wojciech Lubawski zawarł ją z prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce- Andrzejem Kraśnickim. Kielce będą jedynym organizatorem tegorocznej imprezy.

Prezydent Wojciech Lubawski podkreśla, że miasto ma doświadczenie w organizacji dużych  wydarzeń sportowych. W stolicy Świętokrzyskiego odbyły się Igrzyska Polonijne i młodzieżowe Euro w piłce nożnej. Tegoroczne mistrzostwa są natomiast potwierdzeniem, że Kielce zasługują na tytuł Miasta Sportu.

- To jest dla nas duże wyzwanie ogromne przedsięwzięcie logistyczno - organizacyjne. Czujemy się jednak mocni i dlatego nie baliśmy się tego wyzwania. Te sierpniowe dwadzieścia dni będą wymagały od nas dużego wysiłku, ale to się opłaci. Podbijamy cały czas ocenę Kielc - powiedział Wojciech Lubawski.     

Andrzej Kraśnicki przypomniał z kolei, że  w tym roku przypada stulecie szczypiorniaka w Polsce, tym bardziej cieszy go organizacja turnieju  w naszym kraju i  w mieście, które jest stolicą polskiej piłki ręcznej.

- Mistrzostwa organizujemy w mieście gdzie tradycje piłki ręcznej są od lat. Gdzie jest najlepszy męski zespół w Polsce i powstała bardzo dobra drużyna żeńska. Mieście, w którym jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego i uczelnie, w których piłka ręczna odgrywa należną jej rolę. Braliśmy pod uwagę również infrastrukturę. Podlegała ona surowej ocenie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), która uznała, że Kielce odpowiadają wymogom - podkreśla Andrzej Kraśnicki

Rozgrywki odbywać się będą od 7 do 19 sierpnia. Wezmą w nim udział 24 drużyny. Mecze będą rozgrywane w Hali Legionów i w hali Politechniki Świętokrzyskiej. Wstep na wszystkie spotkania będzie bezpłatny.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution