101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pat w rozmowach między związkowcami, a dyrekcją MAN Bus

Data publikacji: 01.02.2018 14:23
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Protest pracowników w zakładach MAN Bus, którzy domagają się podwyżek płac
Starachowice. 29.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wciąż nie ma kompromisu w negocjacjach między związkowcami i zarządem spółki MAN Bus w Starachowicach. Członkowie "Solidarności" wysuwają 9 postulatów, ale główny dotyczy podwyżki wynagrodzeń o 300 zł i włączenie do płacy zasadniczej premii w wysokości 8%, wynikającej z tzw. oceny pracownika.

Przewodniczący "Solidarności" w MAN Bus, Jan Seweryn uważa, że przedstawiona podczas ostatnich rozmów przez prezesa Michaela Kobrigera propozycja podwyżki wynagrodzeń o 3% nie satysfakcjonuje załogi i została odrzucona. Prezes jest natomiast skłonny do rozmów na temat włączenia premii do płacy zasadniczej - zaznaczył Jan Seweryn.

Michael Kobriger wysunął też propozycję podpisania porozumienia z załogą na okres dwóch albo trzech lat, co według niego pozwoliłoby na podwyżki w większej wysokości. - Jeżeli będzie to dla nas korzystne, zbliżone do oczekiwanej podwyżki 300 złotych to będziemy to rozważać podczas rozmów, zaplanowanych na 15 lutego - twierdzi przewodniczący zakładowej "Solidarności" Jan Seweryn.

Do tego czasu, prezes ma skonsultować propozycje związkowców z zarządem MAN w Monachium.
Przypomnijmy, w ostatni poniedziałek, przez około godzinę, kilkuset związkowców protestowało na przyzakładowym parkingu. Jak mówił wtedy do zebranych Jan Seweryn, produkcja w ubiegłym roku była na wysokim poziomie, a ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Planowane jest wyprodukowanie o 700 autobusów więcej. Kondycja firmy jest bardzo dobra.

W starachowickim zakładzie MAN-Bus pracuje 2300 pracowników i 500 osób z agencji pracy tymczasowej. Wciąż poszukiwani są spawacze, energetycy i elektrycy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions