101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda i oskarżona dyrektor na wspólnej imprezie

Data publikacji: 01.02.2018 18:41
Autor: Daniel Lenart , Marlena Płaska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najbardziej aktywnych urzędów pracy

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najbardziej aktywnych urzędów pracy
Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i oskarżona o korupcję Małgorzata S., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach wspólnie odbierały nagrodę dla najbardziej aktywnego urzędu pracy. Wspólnie fotografowały się również z kierującą resortem rodziny, pracy i spraw społecznych minister Elżbietą Rafalską. Zdjęcia z uroczystości wręczenia wyróżnień można obejrzeć na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda Agata Wojtyszek twierdzi, że fakt, iż stoją razem z Małgorzatą S. to przypadek. Zapewnia też, że czuła niestosowność obecności oskarżonej dyrektor na ministerialnej uroczystości. - Tak, był pewien dyskomfort. Ale nagroda nie jest dla pani dyrektor, tylko dla urzędu pracy. Tam pracują urzędnicy i to dzięki nim są takie dobre wyniki. Może niestosownością ze strony pani dyrektor było, że mając zarzuty na swoich barkach, po tę nagrodę przyjechała - mówi Agata Wojtyszek.

Również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwraca uwagę, że to Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach został nagrodzony za najlepsze wydatkowanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedstawiciele resortu nie komentują jednak udziału Małgorzaty S. w uroczystości.

Przypomnijmy, Małgorzata S. jest oskarżona o przyjęcie 3,5 tysiąca złotych łapówki. W zamian, miała zorganizować staż oraz być przychylnie nastawiona do wniosków, składanych przez konkretną firmę. Jej proces toczy się w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Mimo, że akt oskarżenia w jej sprawie wpłynął w grudniu 2016 roku, do dziś nie ma rozstrzygnięcia. Jak informuje Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego, do tej pory odbyło się pięć rozpraw i zaplanowane są dwie kolejne. - Postępowanie dowodowe zmierza ku końcowi. Dotychczas przesłuchano prawie 20 świadków. Sąd wyczerpuje inicjatywę dowodową w kwietniu i powoli można spodziewać się końcowego rozstrzygnięcia - mówi Jan Klocek.

Małgorzacie S. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz niej zarzuty usłyszały jeszcze 3 inne osoby.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution