101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Firma sama skarży na siebie, żeby uniknąć budowy

Data publikacji: 01.02.2018 20:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

CK Technik - Centrum Kształcenia Praktycznego - wizualizacje
Fot.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach nie ma wykonawcy. To oznacza, że opóźni się budowa gmachu, w którym uczniowie kieleckich szkół zawodowych mieli mieć praktyki oraz zdawać egzaminy zawodowe. Z podpisania umowy wycofał się konsorcjum firm Grupy Unimax z Warszawy.

Jak mówi Dominik Kraska, dyrektor CKP, termin minął 23 stycznia. - Niestety firma ku naszemu zdziwieniu podjęła działania związane z zaniechaniem pewnych czynności i nie przedłużyła terminu związania ofertą, ani zabezpieczenia wadialnego i musieliśmy ją z postępowania wykluczyć. Działania Unimaxu polegały na tym, że sama na siebie złożyła do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie, w którym jasno powiedziała, iż złożyła ofertę z rażąco niską ceną - tłumaczy dyrektor CKP.

Jak mówi Dominik Kraska, ten donos był kruczkiem prawnym, dzięki któremu firma chciała uniknąć podpisania umowy. Oferta, którą pierwotnie złożył Unimax opiewała na kwotę ponad 36 milionów złotych. Kolejny oferent, radomski Rosa-Bud chciał za budowę ponad 42 miliony.

Dominik Kraska nie kryje rozgoryczenia działaniami Unimaxu. - Postępowanie firmy pozostawia wiele do życzenia. Mamy sygnał, że Unimax nie jest rzetelnym wykonawcą. Najpierw bierze udział w przetargu, wygrywa go, a następnie w sprytny sposób, wykorzystując przepisy prawa zamówień publicznych, wycofuje się z podpisania umowy - twierdzi Dominik Kraska.

Dyrektor CKP rozważa możliwość pozwu sądowego wobec firmy o odszkodowanie. Radio Kielce poprosiło firmę Unimax o komentarz. Prawnik spółki stwierdził, że wypowie się w tej sprawie jutro.
Kolejnego wykonawcę Centrum wyłoni w następnym przetargu. To oznacza, że rozpoczęcie budowy opóźni się przynajmniej 2-3 miesiące.

Centrum Kształcenia Praktycznego ma powstać przy ulicy Łódzkiej, w pobliżu Kieleckiego Parku Technologicznego. W wielofunkcyjnym budynku będą sale i pracownie warsztatowe, sala konferencyjna dla 200 uczniów, biblioteka, pracownie techniczne oraz 12 sal dydaktycznych. Koszt całej inwestycji oszacowano na 45 milionów złotych. Termin oddania jej do użytku planowano pierwotnie na wrzesień 2019 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution