101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oszust podszywał się pod TVP3 Kielce

Data publikacji: 02.02.2018 10:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecka policja wyjaśnia sprawę próby wyłudzenia pieniędzy przez osobę podszywającą się pod regionalny oddział Telewizji Polskiej. Jak informuje Karol Macek, rzecznik Komendy Miejskiej w Kielcach, w połowie stycznia tego roku do jednego z komisariatów zgłosił się pokrzywdzony, który zgłosił próbę wyłudzenia pieniędzy przez rzekomych przedstawicieli kieleckiej TVP.

- Oszuści proponowali pokrzywdzonemu udział w programie dotyczącym metamorfozy i odnowy ciała. Mężczyzna wstępnie przystał na ich propozycję, jednak po tym jak oferenci zażądali natychmiastowej płatności faktury na 750 złotych, wówczas poszkodowany mężczyzna zaczął coś podejrzewać. Mężczyzna odmówił wpłaty tej kwoty. Jak się okazało, te same osoby, w podobny sposób, próbowały naciągnąć kilka przypadkowych osób w Warszawie. W Kielcach, oszuści przedstawiali się jako „Telewizja Kielce” - mówi Karol Macek.

Przemysław Predygier, dyrektor kieleckiego oddziału TVP, przyznaje, że od dłuższego czasu docierały do niego informacje, że ktoś proponuje różnym firmom współpracę, podszywając się pod TVP3 Kielce.

- Sytuacja stała się poważniejsza, kiedy otrzymałem pismo z policji z zapytaniem, czy nasz oddział współpracuje z osobą podejrzaną o wyłudzanie pieniędzy od firm i osób indywidualnych. Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie z funkcjonariuszami - dodaje.

Przemysław Predygier radzi, aby osoby i firmy, które w ostatnim czasie otrzymały podejrzane oferty zwracały uwagę, kto dokładnie jest ich nadawcą, po to aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości. W tej sprawie kielecka policja prowadzi postępowanie sprawdzające. Do tej pory świętokrzyscy funkcjonariusze otrzymali tylko jedno zgłoszenie dotyczące tego rodzaju oszustwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution