101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wszystkie karty odkryte. Jurecki i Lettieri zwycięzcami plebiscytu sportowego

Data publikacji: 02.02.2018 18:40
Autor: Karol Żak / Kategoria: Sport
Komentarze

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Michał Jurecki został najpopularniejszym sportowcem świętokrzyskiego w 2017 roku. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017 odbyła się w Targach Kielce. Podium, obok popularnego "Dzidziusia" uzupełnili: Jacek Kiełb z Korony Kielce i pięściarz - Daniel Adamiec. Drużyną roku została wybrana Korona Kielce, a trenerem - jej szkoleniowiec - Gino Lettieri.

Posłuchaj transmisji z 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017

19.40


Najpopularniejsi sportowcy świętokrzyskiego 2017:

1. Michał Jurecki 


Lew parkietu – ale tego sportowego parkietu. Całym sercem oddany i zaangażowany w to co robi na boisku. Niekwestionowany lider drużyny. Jeżeli ktoś miałby napisać książkę: ”Rola, zadania kapitana sportowej drużyny i jak je realizować” to powinien być to właśnie on.

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Michał Jurecki Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Zeszły rok to była moja walka z samym sobą, dochodziłem do siebie po kontuzjach. Głównym zadaniem był powrót do formy, dlatego ta nagroda to dla mnie ogromne zaszkodzenie - powiedział zwycięzca.

2. Jacek Kiełb


W Kielcach czuje się jak "Ryba" w wodzie. Bez niego nie sposób wyobrazić sobie żółto-czerwoną jedenastkę. W poprzednim sezonie zdobył 10 bramek, w obecnym też regularnie trafia do siatki. Strzelił m.in. zwycięskiego gola z Legią Warszawa. W sumie ma na koncie 45 goli strzelonych goli w barwach kieleckiej drużyny. Daje mu to trzecie miejsce wśród najlepszych snajperów w historii Korony. 

Jacek KiełbFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

3. Daniel Adamiec 


Gwiazda Rushha Kielce, podpora reprezentacji Polski. Srebrny i brązowy medalista mistrzostw kraju. Etatowy uczestnik Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Nadzieja kieleckiego klubu na zdobycie paszportu na IO w Tokyo w 2020 roku.

Daniel AdamiecFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

4. Sławomir Szmal 

Od ubiegłego roku już oficjalnie należy zwracać się do niego panie profesorze. Sławek został wykładowcą – instruktorem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach i w końcu spełnia się jako nauczyciel. Pomaga też reprezentacji Polski szkoląc na zgrupowaniach jej bramkarzy. Prywatnie całym sercem oddany sprawom pomagania innym potrzebującym ludziom. Gdy w połowie tego roku oficjalnie zakończy karierę zawodniczą będzie to ogromna starta dla polskiej piłki ręcznej.

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Sławomir SzmalFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sławek Szmal w Kielcach jest od 6 lat, co roku był nominowany i zajął wszystkie miejsca od 1 do 6.

- Życzyłem sobie 7 miejsca - żartował "Kasa".

5. Maciej Giemza 

Wschodząca gwiazda sportu motorowego w Polsce. Mistrz kraju w rajdach enduro, mistrz świata juniorów w cross country, a przede wszystkim członek ekipy Orlen Teamu na Rajd Dakar. Jadąc po bezdrożach Paragwaju, Boliwii i Argentyny w swym debiucie zajął 24. miejsce. Poprzeczkę zawiesza sobie zawsze wysoko. W przyszłym roku chce Dakar ukończyć w dziesiątce najlepszych zawodników globu. Ma 22 lata i jest wychowankiem KTM Novi Korona Kielce.

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Maciej GiemzaFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Z roku na rok będę starał się poprawiać swoją pozycję, którą uzyskałem podczas ostatniego Dakaru. Moje ambicje sięgają dużo dalej - powiedział Maciej Giemza.

6. Bartosz Rymaniak 

Gdy przed dwoma laty trafił do Korony wielu wątpiło w sens tego transferu, dziś nie można wyobrazić sobie zespołu bez niego. Lider na boisku, przywódca w szatni. Jeden z najlepszych prawych obrońców ekstraklasy. W tym sezonie nie opuścił drużyny nawet na minutę. Tytan pracy i niewyczerpalne źródło dobrego humoru. Zaraża nim wszystkich wkoło.

Bartosz RymaniakFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To sport drużynowy, wiec to nagroda dla całego zespołu - powiedział "Ryman".

7. Jarosław Olech 

Zawodnik Wikinga Starachowice szesnasty raz z rzędu wywalczył tytuł mistrza świata w trójboju siłowym. O trzy kilogramy poprawił należący do niego rekord świata! W minionym roku trzeci raz z rzędu został mistrzem Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które odbyły się we Wrocławiu. Potwierdził więc swoją dominację na świecie. Najwybitniejszy polski trójboista, drugi najlepszy zawodnik w historii świata w kwalifikacji open.

Arkadiusz ZnojekFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nagrodę w jego imieniu odebrał Arkadiusz Znojek – trener kadry narodowej w trójboju siłowym.

8. Mateusz Garbacz 

Mateusz GarbaczFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najlepszy świętokrzyski dżudoka. W 2017 roku osiągnął życiowy sukces – zdobył wicemistrzostwa Polski seniorów oraz wygrał Puchar Polski. 22-letni kielczanin złoto dołożył także w rywalizacji studentów. Wcześniej regularnie stawał na podium w kategoriach młodzieżowych. Startował też na mistrzostwach Europy seniorów w drużynie i mistrzostwach Europy młodzieżowców.

9. Żaneta Szlęzak

Ma 26 lat. Pochodzi z Końskich, ale reprezentuje Black&White Ostrowiec Świętokrzyski. Medalistka mistrzostw kraju i Pucharu Polski. W 2017 roku zajęła trzecie miejsce na bardzo mocno obsadzonych zawodach w Rzymie w bikini fitness. Dzięki innym udanym występom, jako pierwsza w historii zawodniczka z Kielecczyzny, otrzymała prestiżową kartę ELIT. Uprawnia ją ona do startu w najbardziej prestiżowych zawodach na świecie.

- W osiągnięciu sukcesów pomogło mi wiele osób i to im dedykuję tę nagrodę - powiedziała.

Żaneta SzlęzakFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

10. Jakub Żubrowski

Pokazał, że chcieć to móc i w wielkim stylu wrócił do Korony. Jeden z najlepszych piłkarzy w talii trenera Gino Lettieriego i jeden z najlepszych środkowych pomocników ekstraklasy. I co najważniejsze – jest wychowankiem kieleckiego klubu. Skromny i twardo stąpający po ziemi. Drzwi do międzynarodowej kariery piłkarskiej stoją przed nim otworem. 

Jakub ŻubrowskiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

19.30

Najlepsi trenerzy województwa świętokrzyskiego:

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Trenerzy Tałant Dujszebajew, Gino Lettieri i Grzegorz NowaczekFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

1. Gino Lettieri 

Obaw, gdy zaczynał pracę w Koronie było mnóstwo, ale Włoch szybko przekonał do siebie piłkarzy i kibiców. Pod jego dowództwem Korona prezentowała najlepszy futbol w ekstraklasie. Wygrała 3:2 z Legią, rozbiła 5:0 Lechię. A przede wszystkim awansowała do półfinału Pucharu Polski. Dużo wymaga od swoich podopiecznych, ale także od siebie. Chce zostać w Kielcach na dłużej gdyż spodobało mu się to miasto. Jedyne co mu doskwiera w stolicy regionu świętokrzyskiego to brak najbliższych, żony i dwóch córek. 

- Ta nagroda to dla mnie wielkie zaskoczenie. Stoję tutaj w towarzystwie znakomitych szkoleniowców - powiedział Gino Lettieri.

Nagrodę wręczy bp Marian Florczyk – duszpasterz polskich sportowców

2. Talant Dujszebajew 

Trener PGE Vive Kielce Talant Dujszebajew. Człowiek z  hiszpańskim paszportem i hiszpańskim temperamentem. W ubiegłym roku po raz kolejny zdobył ze swoim zespołem tytuł mistrza Polski i krajowy puchar. Podobno o każdego zawodnika dba jak rodzony ojciec, ale też potrafi być surowy i wymagający. Gracze z innych klubów podejmując decyzję o przejściu do Kielc podobno pytają najpierw, czy drużynę będzie jeszcze wtedy prowadził Dujszebajew? Kiedy słyszą, że tak! Nie mają problemów z podjęciem decyzji.

Nagrodę wręczył Mariusz Jurasik – Olimpijczyk z Pekina (2008).

3. Grzegorz Nowaczek

Człowiek instytucja w kieleckim i polskim boksie. Pomysłodawca Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, w której z powodzeniem startowali zawodnicy Rushha: Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski. Obaj sięgnęli także po medale mistrzostw Polski i obaj są kadrowiczami. Narzeka na ciągły brak czasu, ale biorąc pod uwagę jak wiele projektów realizuje, to wcale nas to nie dziwi.   

- To głównie zasługa moich zawodników i bardzo chciałbym im podziękować - powiedział.

Nagrodę wręczył Andrzej Stawski – olimpijczyk z Monachium (1972) w boksie.

19.25

Drużyna Roku – Korona Kielce 

„Żółto – czerwoni” byli, można powiedzieć, objawieniem jesiennej części sezonu LOTTO Ekstraklasy. Przez wielu skazywani na walkę o ligowy byt, zanotowali serię ośmiu meczów bez porażki, a wraz z Pucharem Polski wydłużyli ją do jedenastu spotkań. Po 21.kolejkach podopieczni Gino Lettieriego zajmują w tabeli 7.miejsce. Awansowali także do półfinału Pucharu Polski. Należy również pamiętać, że poprzedni sezon 2016/2017 Korona zakończyła na 5.miejscu, wyrównując najlepsze osiągnięcia w historii klubu. Bez wątpienia rok 2017 był najlepszym dla Korony od lat.    

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Drużyna Roku – Korona Kielce Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Daliśmy radość wielu kibicom i mam nadzieję, że w przyszłym roku - jako zespół osiągniemy jeszcze więcej i spełnimy marzenia kibiców - powiedział kapitan Korony - Radek Dejmek.

19.21

Ambasador Regionu Świętokrzyskiego – Wojciech Makowski

Wojciech Makowski i Przemysław PredygierFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczył srebrny medal stylem grzbietowym. Udany był dla niego również miniony 2017 rok. Kielecki pływak kapitalnie spisał się na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych, które rozgrywane były w Meksyku. Wystartował trzy razy i zdobył trzy medale – złoty, srebrny i brązowy. 25 – letni sportowiec reprezentuje na co dzień klub IKS AWF Warszawa, ale nie zapomina gdzie się urodził i zawsze podkreśla, że region świętokrzyski jest bliski jego sercu. Gdy tylko ma czas, przyjeżdża do Kielc i kibicuje z trybun piłkarzom Korony i szczypiornistom PGE Vive.

- Z miasta wyjechał ponad 6 lat temu, ale niezależnie od tego gdzie jestem zawsze odpowiadam, że jestem z Kielc. Prawdziwy scyzoryk, mimo, że słoik. Postaram się być dobrym ambasadorem - powiedział Wojciech Makowski.

19.18

Sportowiec Niepełnosprawny - Ireneusz Kapusta

Utytułowany łucznik, mistrz Polski osób niepełnosprawnych. Od kilku lat etatowy reprezentant kraju. W 2017 roku z kolegami z reprezentacji wywalczył brązowy medal w drużynie na mistrzostwach świata, które rozegrane zostały w Pekinie. Indywidualnie był szósty. Jest zawodnikiem Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Kielcach. Jego marzeniem jest udział w igrzyskach paraolimpijskich. Nie udało się uzyskać kwalifikacji do Rio de Janeiro, ale wierzy, że kolejna paraolimpiada będzie już z jego udziałem. Na co dzień mieszka i trenuje w Staszowie.  

- Życie sportowca nie jest usłane różami, dlatego jestem dumny z tej nagrody - podkreślił.

19.16

Zasłużony dla świętokrzyskiego sportu - Bertus Servaas


02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Zasłużony dla świętokrzyskiego sportu - Bertus Servaas i Prezes Zarządu Radia Kielce Janusz KnapFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce


Zasługi Bertusa Servaasa dla świętokrzyskiego sportu są nie do przecenienia. Ten były piłkarz Ajaxu Amsterdam w 2002 stał się właścicielem klubu piłki ręcznej przemianowanego na Vive Kielce. Od tego czasu kieleccy szczypiorniści dziewięć razy wywalczyli mistrzostwo Polski, dwanaście razy się sięgneli po Puchar Polski, a w sezonie 2015/2016 wygrali rozgrywki Ligi Mistrzów. W 2003 roku otrzymał od prezydenta Wojciecha Lubawskiego Nagrodę Miasta Kielce za propagowanie sportu i działania na rzecz rozwoju miasta. W uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy, za szczególne osiągnięcia w pracy organizacyjnej i społecznej w 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

19.11

Największe talenty sportowe:

Aleksandra Wryk – KKL Kielce. Czternastoletnia lekkoatletka. Wielki talent odkryty przez trenera Grzegorza Furmanka. Zdobyła brąz na mistrzostwach Polski młodziczek w rzucie młotem. Jednocześnie poprawiła rekord województwa świętokrzyskiego 14-latek, należący do Katarzyny Furmanek, starszej klubowej koleżanki, młodzieżowej mistrzyni Polski.

Maciej Filipowicz – PGE VIVE Kielce. Siedemnastoletni piłkarz ręczny. Gra na pozycji obrotowego. Bardzo dobre warunki fizyczne. Zawodnik drugoligowej drużyny rezerw kieleckiego klubu oraz zespołu juniorów PGE VIVE. Szczypiornista regularnie powoływany do reprezentacji kraju juniorów.

Maciej Zyz - Sportowy Klub Soma Gym Kick Boxing Kielce. Dwunastoletni kick – boxer. Duży talent. Mistrz Polski. Zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w light contact. W świetnym stylu zdobył Puchar Polski kadetów młodszych light contact na zawodach, które odbyły się w Węgrowie.

19.06

Na scenie pojawili się: Robert Glinkowski – prezes Oddziału w Kielcach Polska Press Grupa, Stanisław Wróbel – Redaktor naczelny Echa Dnia, Janusz Knap – Prezes Zarządu Polskiego Radia Kielce, Przemysław Predygier – Dyrektor TVP Kielce oraz Piotr Rozpara – zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej.

- Dziękuję i gratuluje najlepszym sportowcom - powiedział Przemysław Predygier.

- Życzę, aby ten wieczór był przyjemnym podziękowaniem dla sportowców, którzy przez cały rok dostarczali nam mnóstwa emocji - dodał Janusz Knap.

18.58

Na scenie podwójni Mistrzowie Europy, Mistrzowie Świata federacji World Artistic Dance Federation w kategorii Urban Dance, a także finaliści Talentu Świętokrzyskiego – 3 Your Mind pod kierownictwem Moniki Wielińskiej.

18.55

Zaczynamy! Galę poprowadzą Elżbieta Dziewięcka–Mąkosa z TVP3 Kielce i Rafał Szymczyk z Radia Kielce.

02.02.2018 Kielce. Targi Kielce. Finałowa gala 66. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Elżbieta Dziewięcka – Mąkosa z TVP3 Kielce i Rafał Szymczyk z Radia KielceFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce


18.51

Kto w tym roku zdobędzie statuetkę? Faworytami – jak co roku – są z pewnością szczypiorniści PGE Vive Kielce, ale nie możemy zapominać o naszych pięściarzach czy piłkarzach Korony Kielce, który w ostatnim czasie spisywali się bardzo dobrze.

18.49

Zapraszamy także do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Tam oczywiście zdjęcia zza kulis!

18.45

Czytelnicy, słuchacze, telewidzowie oraz Kapituła wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców i trzech szkoleniowców. Kapituła wyróżniła także trzy sportowe talenty oraz przyznała tytuły komplementarne: Sportowiec Niepełnosprawny, Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasador Regionu oraz Drużyna Roku 2017.

18.40

Jeszcze minuty dzielą nas od rozpoczęcia gali Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Będzie ona transmitowana na żywo na antenie Radia Kielce i naszej stronie internetowej. Zapraszam - Karol Żak

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution