101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piąty Świętokrzyski Bal Filantropów. Zebrane pieniądze wspierają talenty na miarę świata

Data publikacji: 03.02.2018 10:23 / Data aktualizacji: 03.02.2018 21:26
Autor: Ewa Okońska , Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

03.02.2018 Kielce. Best Western Grand Hotel. Piąty Świętokrzyski Bal Filantropów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 170 osób uczestniczy w jubileuszowym, V Świętokrzyskim Balu Filantropów w Kielcach. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, z województwa świętokrzyskiego. Inicjatorka balu Agnieszka Migoń podkreśla, że ta inicjatywa łączy wiele środowisk.

Wśród gości są m.in. politycy, przedsiębiorcy, samorządowcy i przedstawiciele kultury, nauki oraz sportu. Każdy może wesprzeć młodzież, biorąc udział w licytacji prowadzonej przez dziennikarkę telewizyjną Paulinę Chylewską.

- Przedmioty na licytację przekazali m.in. Pierwsza Dama RP, Premier, a także kieleccy artyści i samorządowcy. Są to np. obrazy i zdjęcia, rękawice bokserskie, torba Agnieszki Radwańskiej oraz gadżety modowe, takie jak torebka i sukienka - wymienia Agnieszka Migoń.

Inicjatywę uwiarygadnia to, że do komisji stypendialnej są zapraszane wszystkie osoby, które podczas balu wylicytują jakiś przedmiot.

- Praca w komisji przy ocenie wniosków i właściwym podziale zebranych pieniędzy jest ciężka i odpowiedzialna, ale przynosi satysfakcję - zaznacza Agnieszka Migoń.

- To wspaniałe, że pomimo obowiązków i pracy znajdują się ludzie z całej Polski, którzy chcą pomagać uzdolnionej młodzieży z regionu świętokrzyskiego - mówił uczestniczący w balu poseł PiS Dominik Tarczyński.

Zebrane pieniądze wspierają talenty na miarę świata. Wśród osób, które korzystały ze stypendium są bowiem osoby, które już pracują w firmach na całym świecie.

Bal Filantropów organizują Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel. W ciągu 4 dotychczasowych edycji zebrano 270 tysięcy złotych. Dzięki temu stypendia otrzymały 44 osoby. Wnioski o stypendia z Funduszu Stypendialnego Grand będzie można składać w kwietniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution