101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W kwietniu rozpocznie się jedna z najważniejszych inwestycji na Ponidziu

Data publikacji: 03.02.2018 15:30
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

W kwietniu rozpocznie się budowa obwodnicy Pińczowa. Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o wydanie decyzji zezwalającej na realizację tej inwestycji.

Obwodnica pozwoli ominąć miasto od strony wschodniej i połączy najważniejsze trasy dojazdowe do Pińczowa, czyli drogi wojewódzkie wiodące od Kielc i Buska-Zdroju. W ramach projektu, fragmenty obu tych jezdni zostaną również wyremontowane. 

Nowa droga będzie miała dokładnie 4 kilometry 650 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i utwardzone ponad metrowej szerokości pobocza. Wzdłuż obwodnicy powstanie też chodnik oraz ścieżka rowerowa. Wartość inwestycji to 38 milionów złotych. Jej wykonawcą jest spółka Tranzit.

Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, podkreśla, że budowa obwodnicy jest najważniejszym zadaniem obecnej kadencji samorządu. Dodaje, że inwestycja była wyczekiwana w mieście od lat.

- Obwodnica pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum miejscowości, co poprawi jakość życia mieszkańców. Z naszych obliczeń wynika, że na dobę przez miasto przejeżdża około 8 tysięcy pojazdów, w tym prawie połowa to samochody ciężkie - tłumaczy burmistrz.

Nowa droga ma być gotowa do października 2019 roku. Inwestycja znalazła się w grupie 13 zadań drogowych realizowanych na drogach wojewódzkich, które otrzymają dofinansowanie z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył w sumie prawie pół miliarda złotych. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution