101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Amatorzy zagrali jak profesjonaliści

Data publikacji: 03.02.2018 15:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec. Przegląd Szkolnych Grup Teatralnych
Ostrowiec. 03.02.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wychowanie przez teatr przyświecało idei zorganizowania przeglądu szkolnych grup teatralnych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wzięło w nim udział 16 zespołów z 14 szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie miasta. Od środy prezentowane były przedstawienia bożonarodzeniowe i jasełkowe.

Przegląd o takim charakterze odbywał się w Ostrowcu po raz pierwszy. Marta Dobrowolska-Wesołowska z Urzędu Miasta zaznacza, że inicjatywa miała na celu diagnozę ruchu teatralnego w mieście. W tym momencie zapadła decyzja o kontynuowaniu działań na rzecz szkolnych grup teatralnych.

Zdecydowanym faworytem wydarzenia był od początku zespół z Gimnazjum numer 1. Uczniowie działający w szkolnej grupie teatralnej Scena przygotowali spektakl „Gdy Bóg jeździ koleją”. Ich prezentacja wyróżniała się dojrzałością treści i realizacji scenicznej. Jak podkreślała Marta Dobrowolska - Wesołowska można było ulec złudzeniu, że grają prawdziwi aktorzy, a dobór tekstów podkreślał przekaz przedstawienia.

Filip Nowakowski, jeden z aktorów występujących w przedstawieniu, jest zaangażowany w prace teatru od początku jego powstania. Zaznaczył, że uczniowie chcieli spróbować swoich sił w nowoczesnej formie, stąd przenieśli przedstawienie jasełkowe we współczesność. W przygotowanie dekoracji i kostiumów włączyli się także uczniowie spoza szkolnej grupy teatralnej. Scenariusz napisała nauczycielka religii, Danuta Waliszewska. Ostateczny kształt był jednak dyskutowany z uczniami.

Przegląd Szkolnych Grup Teatralnych odbył się w Ostrowcu po raz pierwszy, ale jak zapowiada Marta Dobrowolska - Wesołowska jesienią zostanie zorganizowana kolejna edycja.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution