101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dobroczynna zabawa w Sędziszowie

Data publikacji: 04.02.2018 10:43
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

XVI Bal Charytatywny w Sędziszowie
Sędziszów. 03.02.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Tradycyjnym polonezem, podczas którego panie zatańczyły z różami, rozpoczął się XVI Bal Charytatywny w Sędziszowie. Podczas wydarzenia od lat organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sędziszowa oraz burmistrza miasta Wacława Szarka bawiło się 70 osób.

- W tym roku pieniądze zbierane były m.in. na edukację dwóch zdolnych i ambitnych braci, którym zmarli rodzice i wychowywani są przez babcię oraz dla chorych dzieci - poinformował  burmistrz Wacław Szarek.

Jak dodał, jak zawsze pieniądze zebrane podczas balu przekazywane są na bardzo szczytny cel.

- Udaje się to dzięki  wrażliwym ludziom,  na których od 16 lat można polegać - dodał burmistrz.

Jak przypomniał Stanisław Mach, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sędziszowa, w ciągu tych lat udało zebrać ponad 300 tysięcy złotych. Za te pieniądze początkowo organizowany był letni wypoczynek dla dzieci. Od kilku lat wspierane są również dzieci chore. Jak mówi, to ma sens, ponieważ nie brakuje osób potrzebujących oraz tych, którzy chcą pomagać.

Od samego początku w balach biorą udział Katarzyna i Andrzej Libiszewscy. To oni gastronomicznie wspierają bal. Jak mówią, to ważna inicjatywa i bardzo szczytny cel.

Rok rocznie podczas balu odbywa się loteria fantowa oraz licytacja przedmiotów, podarowanych przez znane osoby m.in. przez wojewodę świętokrzyskiego i  marszałka naszego regionu, ponadto obrazy oraz rękodzieła podarowane przez artystów. Jednym z ważniejszych punktów balu jest licytacja tortu, prowadzona przez burmistrza Wacława Szarka. W poprzednich latach cena tortu osiągnęła nawet 3,5 tys. złotych.

Bal Charytatywny w Sędziszowie jest jedną z najstarszych w regionie inicjatyw dobroczynnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution