101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowości na Kadzielni i Wietrzni. Z myślą o turystach

Data publikacji: 05.02.2018 11:33
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizualizacja projektu koncepcyjnego budowy ciągów pieszo rowerowych w Parku Kadzielnia w Kielcach
Fot. Geopark Kielce

Geopark Kielce ogłosił przetarg na wybudowanie na Kadzielni ścieżki, która połączy drogę biegnącą do zaplecza amfiteatru z ulicą Pakosz. Trasa będzie biegnąć wyrobiskiem dawnej kopalni wapienia. Andrzej Płonka z Geoparku tłumaczy, że jest to odpowiedź na zgłoszenia turystów i mieszkańców miasta.

Kiedyś takie przejście było, ale na skutek działań geologicznych zostało zasypane. Teraz ma zostać wybudowane od nowa. Do tego ze względów bezpieczeństwa konieczne jest również zabezpieczenie urwiska na Wzgórzu Harcerskim. W ramach inwestycji planowana jest również wymiana barier znajdujących się przy dawnym jeziorku szmaragdowym oraz wymiana oświetlenia rezerwatu na bardziej oszczędne.

Na Wietrzni natomiast ma powstać ścieżka edukacyjna wraz z lapidarium do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wyeksponowane zostaną również bloki miejscowego kamienia i ustawione tablice edukacyjne.

Oferty w przetargu można zgłaszać do 15 lutego. Inwestycja ma zostać wykonana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Jej zakończenie planowane jest do końca listopada.

Obydwa zadania są połączone z modernizacją siedziby Geoparku i budowy Geologicznego Parku Doświadczeń. Spółka stara się od dofinansowanie prac ze środków unijnych. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 13 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution