101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy zdecydowali. W Bodzentynie będzie fizjoterapia

Data publikacji: 05.02.2018 13:30 / Data aktualizacji: 05.02.2018 14:14
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.01.2018 Bodzentyn. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy Bodzentyna chcą nowoczesnej fizjoterapii w gminnym ośrodku zdrowia. Projekt, który zakłada zakup nowych urządzeń wygrał w tegorocznym głosowaniu na inicjatywę obywatelską, która zostanie sfinansowana z budżetu obywatelskiego.

W głosowaniu wzięło udział ponad 340 osób, o 100 więcej niż rok temu. Zwycięski projekt otrzymał 120 głosów. Wielu mieszkańców już podczas sobotniego głosowania podkreślało, że sprzęty do fizjoterapii są im bardzo potrzebne. Wśród nich był pan Aleksander Ponikowski, który uważa, że zakup sprzętu do rehabilitacji jest ważny nie tylko dla mieszkańców Bodzentyna, ale także dla okolicznych wsi.

Podobnego zdania jest pan Ryszard oraz panie Maria i Jadwiga. Zależy im szczególnie na zakupie tzw. wirówek, czyli sprzętów służących do hydromasażu. Obecnie rehabilitację kręgosłupa niektórymi zabiegami można wykonywać tylko w Kielcach, a nie każdy może sobie pozwolić na częste wyjazdy.

W tym roku gmina przekazała na budżet obywatelski 80 tysięcy złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na realizację zwycięskiego projektu. Z trzech nowych urządzeń do rehabilitacji mieszkańcy będą mogli korzystać prawdopodobnie już w wakacje – mówi burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba. Urządzenia będą przeznaczone dla osób po urazach kręgosłupa i kończyn. Miejsce na sprzęty znajdzie się w dotychczasowych pomieszczeniach do rehabilitacji. Będą je obsługiwać dwie pracownice, zajmujące się rehabilitacją. Jeśli będzie taka potrzeba, to zatrudniona zostanie dodatkowa osoba.   

Do tegorocznego budżetu obywatelskiego mieszkańcy Bodzentyna zgłosili w sumie 5 projektów. Poza zwycięską fizjoterapią były to: budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej, strzelnica, chodnik przy ul. Południowej i parking przy cmentarzu.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Bodzentynie. W ramach pierwszej, w mieście powstała siłownia zewnętrzna w pobliżu gimnazjum oraz altana przy domu seniora.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution