101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzięki aplikacji rodziny skorzystają ze zniżek w Kielcach

Data publikacji: 05.02.2018 13:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Karta Dużej Rodziny
Fot. MRPiPS

Członkowie dużych kieleckich rodzin mogą skorzystać ze zniżek za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na telefonie. Dotychczas taki dokument wydawany był w formie plastikowej karty, wyglądem przypominającej dowód osobisty.

Jak informuje Żaneta Berus z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, dzięki programowi, za sprawą funkcji geolokalizacji może szybko sprawdzić, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek. Aplikacja powiadamia także o nowych rabatach i partnerach akcji. - Rodzina, która chce skorzystać z aplikacji musi złożyć osobiście wniosek. Wówczas na swój adres e-mailowy otrzyma login oraz link, z którego można pobrać aplikacje.  

Jak przypomina Grażyna Ciosk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, do korzystania z rabatów uprawnione są rodziny wychowujące co najmniej troje dzieci, niezależnie od dochodu. Rodzice z takiego przywileju mogą korzystać dożywotnio, natomiast dzieci do ukończenia nauki w szkole, jednak maksymalnie do 25 roku życia.

Wyjątkiem są dzieci niepełnosprawne, które także dożywotnio mogą korzystać z karty. Zniżki dotyczą oferty m. in. kulturalnej, rekreacyjnej, czy transportowej. Pełny wykaz placówek  znajduje się na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl - mówi Grażyna Ciosk. W programie Karta Dużej Rodziny uczestniczy 1655 kieleckich rodzin wielodzietnych, w tym 3 tysiące osób dorosłych oraz 5180 dzieci.

W Polsce do tej pory wydano prawie 1,9 mln kart dla 417 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,3 tys. firm i instytucji w ponad 14 tys. lokalizacji. Do programu Karty Dużej Rodziny może dołączyć każda firma i instytucja. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution