101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na Słonecznym Wzgórzu doszło do zabójstwa? Kobieta i mężczyzna usłyszą zarzuty?

Data publikacji: 05.02.2018 14:18
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Niewykluczone, że jeszcze dzisiaj dwie osoby usłyszą zarzuty w związku ze śmiercią 38-letniego mieszkańca Kielc. Jego ciało znaleziono w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Orzeszkowej na kieleckim osiedlu Słoneczne Wzgórze.

Jak informuje Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji, zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło po godzinie 20.00.

- Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komisariatu I Policji. W jednym z mieszkań znaleźli ciało mężczyzny. Jeszcze tego samego wieczoru zostały zatrzymane dwie osoby, które mogą mieć związek ze sprawą. To 34-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta. Oboje byli nietrzeźwi - mówi Damian Janus.

Policja nie udziela jednak informacji, kto powiadomił ich o znalezionych zwłokach oraz w jakich okolicznościach mogło do dojść do śmierci mieszkańca miasta.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Dzisiaj ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok 38-letniego mężczyzny, dzięki której śledczy będą mogli poznać przyczynę zgonu. Niewykluczone, że jeszcze dzisiaj dwie osoby usłyszą zarzuty w tej sprawie.

Sąsiedzi ofiary twierdzą, że była to spokojna osoba. Od pewnego czasu mężczyzna miał jednak problemy z alkoholem.

- On był zdolny, studiował i był informatykiem. Miał piękną dziewczynę, która rzuciła go przez wódkę. Lubiliśmy go, to był dobry człowiek - mówią.

Śledczy wyjaśniają także okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w piątek w jednym z mieszkań na kieleckim Czarnowie. Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, podejrzany usłyszał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią 45-letniego mężczyzny. Karol W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, ale ze względu na dobro toczącego się postępowania prokuratura nie może podawać ich treści. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany czyn grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution