101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stadion w Busku będzie spełniał najwyższe wymogi

Data publikacji: 05.02.2018 14:35
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Stadion miejski w Busku-Zdroju
Busko-Zdrój. 05.02.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Stadion miejski w Busku-Zdroju przejdzie kompleksowy remont i rozbudowę. Inwestycja obejmuje przebudowę 4 boisk, 2 kortów tenisowych, budowę boiska wielofunkcyjnego, kortu do squasha, placu do jazdy na rolkach oraz remont budynku szatni.

Boiska zostaną wyposażone w piłkochwyty i system zraszania. Zamontowane zostaną też bramki, ławki rezerwowych i tablice wyników. Na boisku treningowym wybudowane będą trybuny oraz oświetlenie.

Burmistrz Waldemar Sikora informuje, że obecnie trwają procedury przetargowe, które pozwolą wyłonić wykonawcę modernizacji. - Inwestycja ma stworzyć infrastrukturę sportową i warunki do jej wykorzystania nie tylko dla mieszkańców i działających na terenie miasta klubów sportowych, ale również dla drużyn o randze krajowej, które będą chciały do Buska przyjechać. Ma to być obiekt pozwalający na rozgrywanie meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej - podkreśla Waldemar Sikora.  

Samorząd przygotowuje się również do drugiego etapu rozbudowy miejskiego stadionu. W planach jest budowa nowego budynku administracyjnego i remont głównej płyty boiska. Projekt rozbudowy i modernizacji miejskiego stadionu pozytywnie ocenia Jerzy Kobus, prezes klubu piłkarskiego MKS Busko-Zdrój. Jak przypomina, częściowy remont obiekt przeszedł w 2014 roku. Jego efektem było zwiększenie miejsc na trybunach i poprawa stanu głównej murawy. Na terenie obiektu oprócz klubu piłkarskiego działalność prowadzi również lekkoatletyczny klub sportowy "Słoneczko". - Dla działalności piłkarskiej szczególnie cenna i potrzebna będzie przebudowa boisk treningowych ze sztuczną nawierzchnią oraz remont dolnego boiska trawiastego i dwóch pomocniczych - tłumaczy prezes MKS Busko-Zdrój.  

Realizacja pierwszego etapu inwestycji będzie kosztowała ponad 5 milionów złotych. Część kwoty pokryje ministerialna dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Prace mają się rozpocząć w tym roku. Stadion miejski w Busku-Zdroju powstał w 1965 roku. Znajduje się przy ul. Kusocińskiego, nieopodal Parku Zdrojowego.  

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution