101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Andrzej Mochoń: bez znajomości języków obcych nie da się zrobić kariery

Data publikacji: 05.02.2018 14:46
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce
Warszawa. 20.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach powołano Świętokrzyską Radę ds. Dwujęzyczności. W jej skład weszli m. in. Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, doktor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz nauczyciele z różnych szkół średnich.

Rada będzie funkcjonować w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie", który działa w regionie od kilku lat. Jej członkowie będą spotykać się z młodzieżą i opowiadać, jak znajomość języków obcych wpłynęła na ich życie.

Projekt "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" polega na cyklicznych spotkaniach młodzieży w Filharmonii Świętokrzyskiej. Uczniowie prowadzą wówczas lekcje w języku angielskim. Ponadto wolontariusze jeżdżą do szkół w województwie świętokrzyskim, gdzie prowadzą warsztaty z młodzieżą.

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce twierdzi, że współcześnie znajomość języków obcych w biznesie jest kluczowa do tego, aby osiągać sukcesy. - Bez znajomości angielskiego nie można zrobić kariery. Moim zdaniem cały czas jest w tym zakresie wiele do poprawy. Jednak w porównaniu z tym, co było jeszcze 25 lat temu, i tak jest już lepiej. Wówczas w Kielcach było 5 hoteli, a w żadnej recepcji nie można było porozumieć się w języku angielskim - mówi  Andrzej Mochoń.

Patrycja Kwiatkowska, nauczycielka języka angielskiego w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju informuje, że jej szkoła bierze udział w projekcie od 3 lat. Od tamtej pory młodzież  regularnie przyjeżdża na warsztaty do Kielc. - Przyjeżdżają ze swoimi prezentacjami i uczestniczą w panelach dyskusyjnych. Zajęcia w całości odbywają się po angielsku, więc jest to dla nich szansa, aby poprawić swoje umiejętności językowe. To także okazja do przełamania bariery, bo występują przed ogromną publicznością - dodaje Patrycja Kwiatkowska.

W skład Rady ds. Dwujęzyczności weszło 7 osób: dr Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, Patrycja Kwiatkowska, nauczyciel języka angielskiego w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, Agnieszka Pakuła, nauczyciel języka angielskiego w I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Beata Salata, dyrektor II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, Aneta Smolińska, nauczyciel języka angielskiego w II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach i Sange Sood, nauczyciel języka angielskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution