101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kardiologia na Czarnowie wymienia sprzęt. Niektóre urządzenia mają już 15 lat

Data publikacji: 05.02.2018 15:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 1,5 mln zł otrzyma Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach na zakup nowoczesnego sprzętu i przygotowanie apteki dla cytostatyków - leków podawanych chorym onkologicznie.

Jak informuje Anna Mazur - Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie, 850 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zakup najwyższej klasy echokardiografu oraz 10 specjalistycznych łóżek kardiologicznych.

- Trafią one na oddział intensywnej opieki kardiologicznej, który działa w obrębie I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii. Ich wymiana jest niezbędna, ponieważ te, które teraz posiadamy są użytkowane już od 15 lat. Z kolei echokardiograf będzie służył do kwalifikacji pacjentów do najbardziej skomplikowanych zabiegów, m.in., do wstawiania zastawek mitralnej i aortalnej oraz do oceny struktury i funkcji serca, zwłaszcza u chorych, którzy będą przygotowywani do zabiegów elektrofizjologicznych i do kontroli pacjentów po nich. Zakup tego sprzętu jest konieczny, ponieważ obecnie wykorzystywane w placówce dwa echokardiografy, zakupione w 2013 i 2014 roku są już wyeksploatowane. Jest to związane z liczbą wykonywanych na sprzęcie specjalistycznych badań, która stale wzrasta. Obecnie jest to ponad 4 tysiące badań echokardiologicznych rocznie - dodaje Anna Mazur - Kałuża.

Z kolei 700 tysięcy złotych zostanie przekazane na dostosowanie pomieszczeń szpitalnych w pawilonie G pod potrzeby apteki leków cytostatycznych.

- W tych pomieszczeniach powstanie pracownia, która będzie działać w strukturach szpitalnej apteki. W pracowni będą przygotowywane cytostatyki, które podawane są dzieciom chorym onkologicznie. W naszym szpitalu działa jedyny w województwie oddział onkologii i hematologii dziecięcej - dodaje Anna Mazur - Kałuża.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach pieniądze otrzymał od urzędu marszałkowskiego w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution