101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kardiologia bez dofinansowania

Data publikacji: 05.02.2018 15:32
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Od lewej: starosta starachowicki Danuta Krepa i poseł PiS Krzysztof Lipiec
Starachowice. 05.02.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Starosta starachowicki Danuta Krępa zapowiedziała odwołanie od decyzji Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dotyczące braku dofinansowania na wyposażenie oddziału kardiologii. Starachowicka lecznica znalazła się na czwartym miejscu tzw. listy rankingowej, co oznacza, że pieniędzy nie otrzyma.

Dofinansowanie miało wynosić prawie 1 mln 200 tysięcy zł. Szpital chciał kupić m.in. stację  monitorowania pacjentów, aparaty echa serca, zestaw do badań holterowskich, bieżnię do prób wysiłkowych, respirator i inne urządzenia.

Jak podkreśliła starosta szpital tego dofinansowania nie otrzymał - zabrakło zaledwie 1 punktu. Dlatego czujemy się pokrzywdzeni, będziemy składać odwołanie. - Te pieniądze są bardzo potrzebne. Chcemy, by jakość leczenia naszych pacjentów była na odpowiednim poziomie, dlatego próbujemy wymieniać sprzęt, sięgać po dotacje - dodała Danuta Krępa. Ma to szczególne znaczenie w kontekście zaprzestania działalności Polsko Amerykańskich Klinik Serca i przejęciu części pacjentów.

Jak podkreślił lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec to nie jest przypadek, że akurat starachowicki szpital nie otrzymał tego dofinansowania z RPO. - Zabrakło nam 1 punktu, to znaczy, że wniosek był przygotowany dobrze - dodał poseł. To, że nie jest to przypadek zaświadczają również wyniki tego konkursu. Dofinansowanie otrzymały wszystkie szpitale, w powiatach zarządzanych przez PSL - dodał parlamentarzysta. - Dzisiaj pieniądze idą za pacjentem. W sytuacji, kiedy nie ma nowoczesnego sprzętu w starachowickim szpitalu, pacjenci będą leczyć się w innych placówkach, lub za granicami świętokrzyskiego. To bardzo   niekorzystna sytuacja - podkreślił poseł Krzysztof Lipiec.

W przypadku negatywnej decyzji Zarządu Województwa Świętokrzyskiego powiat starachowicki nie wyklucza odwołania się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Przypomnijmy, dofinansowanie na łączną kwotę 13 mln zł otrzymały trzy świętokrzyskie szpitale. Najwięcej pieniędzy, 8 mln 700 tys. zł, otrzyma Klinika Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Następnie Szpital Specjalistyczny w Końskich otrzyma blisko 2,5 mln zł oraz 1,8 mln zł otrzyma Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution