101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmieni się szef Wojewódzkiego Domu Kultury?

Data publikacji: 05.02.2018 16:57
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

15 lutego minie termin składania wniosków w konkursie na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Obecnie, nie wpłynęło jeszcze żadne zgłoszenie. Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w urzędzie marszałkowskim odpowiadającego za konkurs przypuszcza, że zgłoszenia zostaną złożone przez kandydatów w ostatniej chwili.

Dodał również, że z jego informacji wynika, iż na stanowisko dyrektora ponownie będzie kandydował obecny szef WDK - Jarosław Machnicki. Pytany przez nas, czy zgłosi swoją kandydaturę, odpowiedział, że  nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

- Owszem, obecnie kompletuje wszystkie wymagane dokumenty, ale nie wiem, czy będę kandydował - dodał.

Komisja składająca się m.in. z 3 osób z samorządu województwa, 2 osób z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także 2 osób ze związków zawodowych, po przyjęciu wszystkich kandydatur, wyłoni szefa tej instytucji w ciągu siedmiu dni. W przypadku, gdyby do organizatorów konkursu nie wpłynęło żadne zgłoszenie, obowiązki dyrektora przejmuje na rok, jego zastępca.

Kandydat na dyrektora WDK powinien mieć m.in. wyższe wykształcenie magisterskie, pięcioletni staż pracy w instytucjach kultury, a także stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku kierowniczym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution