101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Największa inwestycja Ostrowca idzie pełną parą

Data publikacji: 05.02.2018 18:24
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec. Browar Kultury. Wizualizacje
30.11.2017 / Fot. materiały własne

Cztery pracownie powalczą o możliwość wykonania projektu dziedzińca Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poza funkcjami porządkowymi, ma on być miejscem spotkań i wpisywać się w koncepcję architektoniczną całego kompleksu, czyli Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie planu zagospodarowania dziedzińca wraz z miejscami parkingowymi i elementami małej architektury. Jak informuje naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju z ostrowieckiego Urzędu Miasta Dominik Smoliński, dodatkowo ma być wykonany projekt zagospodarowania budynku ulokowanego na dziedzińcu, który będzie przeznaczony na potrzeby rad osiedlowych. Jednym z podstawowych wymogów konkursowych jest dostosowanie stylu dziedzińca do całościowej koncepcji budynku.

Koszt prac na dziedzińcu browaru ma się zamknąć w kwocie 2 milionów 300 tysięcy złotych, dofinansowanie z projektu unijnego wyniesie 73 procent. Wyniki konkursu będą znane w połowie marca. Wtedy też zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac na dziedzińcu. 

Termin realizacji tego zadania zostanie podzielony na dwa etapy. W tym roku mają powstać miejsca parkingowe, z kolei na lata 2019 - 2020 przewidziane jest wykonanie małej architektury i budynku dla rad osiedlowych.

Przebudowa Browaru Kultury to największa inwestycja Ostrowca Świętokrzyskiego. Cały jej koszt to 18 milionów złotych, 17 milionów złotych pochodzi z dofinansowania unijnego. Obecnie trwają prace remontowe wewnątrz budynku, który ma być oddany do użytku jesienią tego roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution