101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zdjęcia do nowego filmu Konrada Łęckiego opóźnione

Data publikacji: 05.02.2018 18:45
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

IPN. "Przystanek Historia". Spotkanie z "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie". Konrad Łęcki, reżyser filmu "Wyklęty", pomysłodawca zekranizowania książki "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie"
Kielce. 19.10.2017 / Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

Dopiero jesienią ruszą prace nad najnowszym filmem Konrada Łęckiego pt. „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”. Scenariusz produkcji powstał na podstawie książki Cezarego Chlebowskiego o takim samym tytule.

Takie zmiany wynikają z przesunięcia w harmonogramie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dopiero teraz zaczął on rozdzielać dofinansowania, które przyznano w zeszłym roku. Oznacza to, że wniosek producentów filmu dopiero zostanie złożony do PISFu. Na rozpatrzenie dokumentu instytut ma 90 dni.

W filmie zagrają m.in. aktorzy kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego. Odtwórcą Waldemara Szwieca „Robota” będzie Wojciech Niemczyk, Łukasz Próchniewicz wcieli się w postać Jerzego Wojnowskiego „Motora”, natomiast Eugeniusza Kaszyńskiego pseudonim „Nurt” zagra Marcin Kwaśny na co dzień związany m.in. z warszawskim Teatrem "Kwadrat". Reżyser filmu Konrad Łęcki zaznacza, że nadal zastanawia się nad aktorem, który mógłby odegrać rolę Jana Piwnika „Ponurego”. Jak powiedział, chodzi o dwa nazwiska, jednak na razie nie chce zdradzać, kim oni są. Dodaje, że wybór jednego z nich zależy od harmonogramu pracy produkcji.

Film będzie kręcony w Górach Świętokrzyskich, ale także w Bieszczadach i Górach Sowich. Jak dodał reżyser, część autentycznych plenerów opisywanych w książce zmieniła się, dlatego zdecydowano by niektóre sceny nakręcić np. w Bieszczadach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution