101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezydent Lubawski: sport znów będzie promował Kielce

Data publikacji: 06.02.2018 09:56
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc
06.02.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Będzie to kolejna okazja do promocji Kielc, a mamy czym się chwalić. Tak Wojciech Lubawski mówi o Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej, które odbędą się w stolicy regionu świętokrzyskiego.

Prezydent Wojciech Lubawski podkreśla, że miasto ma doświadczenie w organizacji dużych  wydarzeń sportowych. W stolicy Świętokrzyskiego odbyły się Igrzyska Polonijne i młodzieżowe Euro w piłce nożnej. Tegoroczne mistrzostwa są natomiast potwierdzeniem, że Kielce zasługują na tytuł Miasta Sportu.

- To jest dla nas duże wyzwanie, ogromne przedsięwzięcie logistyczno-organizacyjne. Czujemy się jednak mocni i dlatego nie baliśmy się tego wyzwania. Te sierpniowe dwadzieścia dni będą wymagały od nas dużego wysiłku, ale to się opłaci. Podbijamy cały czas ocenę Kielc - powiedział Wojciech Lubawski.

Andrzej Kraśnicki przypomniał z kolei, że w tym roku przypada stulecie szczypiorniaka w Polsce, tym bardziej cieszy go organizacja turnieju w naszym kraju i w mieście, które jest stolicą polskiej piłki ręcznej.

- Mistrzostwa organizujemy w mieście, gdzie tradycje piłki ręcznej są od lat. Gdzie jest najlepszy męski zespół w Polsce i powstała bardzo dobra drużyna żeńska. Mieście, w którym jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego i uczelnie, w których piłka ręczna odgrywa należną jej rolę. Braliśmy pod uwagę również infrastrukturę. Podlegała ona surowej ocenie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), która uznała, że Kielce odpowiadają wymogom - podkreśla Andrzej Kraśnicki.

Rozgrywki odbywać się będą od 7 do 19 sierpnia. Wezmą w nich udział 24 drużyny. Mecze będą rozgrywane w Hali Legionów i w hali Politechniki Świętokrzyskiej. Wstęp na wszystkie spotkania będzie bezpłatny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution