101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pierwsza była w Waszyngtonie. W Polsce pionierem będą Kielce

Data publikacji: 06.02.2018 12:11
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ławka Václava Havla w Libercu
Liberec / Fot. jablonec.com

Ławeczka Vaclawa Havla stanie na wiosnę w centrum Kielc. Będzie to miejsce, w którym będzie można usiąść i spokojnie porozmawiać. Usytuowana zostanie w okolicach BWA. Będzie to plac, na którym zostanie wykonana nawierzchnia ze stolikiem i dwoma fotelami. Dookoła posadzona zostanie zieleń.

Ma symbolizować przyłączenie się Kielc do międzynarodowej akcji mającej na celu poszerzanie przestrzeni spotkań i dialogu na terenie różnych miast europejskich. Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, poinformował, że „ławeczka” miała zostać ustawiona w ubiegłym roku, ale okazało się, że w tym czasie na otwarcie nie będzie mogła przyjechać do Kielc żona ostatniego prezydenta Czechosłowacji i pierwszego prezydenta Czech.

Wojciech Lubawski zaznaczył, że dzisiaj tego typu miejsce jest bardzo potrzebne, ponieważ skłania ludzi do rozmowy. Ławeczka ma zachęcać mieszkańców, aby siedli obok siebie, popatrzyli sobie w oczy i rozmawiali ze sobą.

Ławka Václava Havla w LibercuLiberec / Fot. jablonec.com

Na świecie są 24 tego typu miejsca. Pierwsze powstało w 2013 roku w Waszyngtonie. Kielce będą pierwszym miastem w Polsce. Decyzję o przekazaniu 40 tysięcy złotych na przygotowanie ławeczki i aranżację jej otoczenia radni podejmą podczas czwartkowej sesji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution