101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Ostrowcu wyremontują boiska, a szkoły otrzymają nowoczesny sprzęt

Data publikacji: 06.02.2018 12:44
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Boisko szkolne
Kielce. 29.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

3 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego i ponad dwa z budżetu Ostrowca trafi do szkół podstawowych na terenie miasta w ramach projektu "Nowoczesna szkoła". Wyremontowane zostaną boiska, sale, pojawi się też nowy sprzęt teleinformatyczny. Uczniowie będą mogli skorzystać z nowych rozwiązań od nowego roku szkolnego, teraz trwa procedura wyłonienia wykonawców projektu.

Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju informuje, że do największych zadań należy remont dwóch boisk wielofunkcyjnych przy szkołach numer 4 i 14. W czternastce remontu doczeka się także sala gimnastyczna, korytarze i sanitariaty. Przy szkole numer 3 odnowiona zostanie szatnia.

Kolejnym elementem projektu jest wyposażenie szkół w nowe komputery, rzutniki i projektory multimedialne. Sprzęt trafi do pracowni przyrodniczych i językowych.

Anna Agatowska, dyrektor Szkoły Podstawowej numer cztery podkreśla, że placówka jest szkołą osiedlową i dzieci będą mogły korzystać z boiska nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Zostanie wymieniona asfaltowa nawierzchnia, powstanie też miejsce do gry w siatkówkę.

Realizacja projektu rozpocznie się wiosną, po zakończeniu przetargów na wykonanie prac. Uczniowie z odnowionych pracowni i boisk będą mogli korzystać w przyszłym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution