101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Staszowie nie zabraknie miejsca dla przedszkolaków

Data publikacji: 06.02.2018 13:21
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przedszkole
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W gminie Staszów powstaną kolejne miejsca dla przedszkolaków. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Mostkach. Projekt zakłada dobudowę dwóch sal przedszkolnych, ponieważ obecnie brakuje miejsc - powiedział burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.

Plany zakładają także wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i przebudowę schodów wejściowych do budynku. Powstanie też nowa szatnia, sanitariaty, wymienione będą instalacje  wodno-kanalizacyjne, elektryczne, wentylacyjne i centralnego ogrzewania. W ramach inwestycji wykonana będzie też termomodernizacja budynku, czyli docieplenie ścian, wymiana okien, drzwi  zewnętrznych i remont dachu. Całość prac kosztować będzie 1 mln 400 tys zł. Większość pieniędzy na ten cel pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W planach jest również rozbudowa Przedszkola nr 8, gdzie powstałaby jedna duża sala z możliwością przedzielenia jej na pół przesuwnymi drzwiami. Będzie to praktyczne rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebne jest miejsce na zorganizowanie większego wydarzenia, np. występu  dzieci z udziałem publiczności.

Niedawno w Staszowie powstał też nowy żłobek i klub dziecięcy. Jak informowaliśmy było to możliwe po rozbudowie siedziby Przedszkola nr 3 im. Papieża Jana Pawła II. Dzięki tej inwestycji w obu tych placówkach powiększono ilość miejsc o 40.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution