101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie ma dwóch nowych profesorów

Data publikacji: 06.02.2018 15:15 / Data aktualizacji: 07.02.2018 07:12
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczystość wręczenia nominacji profesorskich przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Akt nominacyjny odbiera Kazimierz Kik
Warszawa . 06.02.2018 / Fot. kancelaria Prezydenta RP

Związany z Kielcami naukowiec Kazimierz Kik otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora zwyczajnego. Takie samo wyróżnienie odebrał także Tomasz Kozłowski, prorektor do spraw Rozwoju Kadry i Kontaktów Zagranicznych Politechniki Świętokrzyskiej.

Profesor Kik jest politologiem zawodowo związanym z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Wcześniej był prorektorem Akademii Świętokrzyskiej i wieloletnim dyrektorem Instytutu Nauk Politycznych.

Kazimierz Kik w rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że bardzo czekał na tę nominację. Jego zdaniem to wyróżnienie jest ukoronowania dotychczasowej pracy naukowej.

- To wyróżnienie także dla Instytutu Nauk Politycznych, który w swoim czasie stworzyłem w Kielcach. Traktuję to także jako podniesienie rangi także tego Instytutu oraz kieleckiego środowiska politologicznego - powiedział Kazimierz Kik.

Profesor przez 40 lat pracy zajmował się, m. in., historią dyplomacji, międzynarodowym ruchem robotniczym, a także hiszpańską, portugalską i brytyjską lewicą oraz tematami integracji europejskiej i socjaldemokracji.

Profesor podkreśla, że teraz rozpocznie program badawczy "Między Ankarą, Berlinem a Moskwą, czyli Europa Środkowo-Wschodnia w poszukiwaniu polityki regionalnej”. Ponadto Kazimierz Kik chce stworzyć koncepcję polskiego modelu dziennikarstwa politycznego.

Profesor Kazimierz Kik ma 71 lat.

Tomasz Kozłowski pochodzi z Tarnowa. W 1984 roku ukończył studia na Politechnice Krakowskiej. We wrześniu ubiegłego roku otrzymał tytuł naukowy profesora nauk technicznych. Specjalizuje się w geotechnice, mechanice gruntów i fundamentowaniu, a także przemarzaniu gruntów budowlanych.

W 1998 roku objął stanowisko profesora nadzwyczajnego na Politechnice Świętokrzyskiej. Na tej uczelni kierował Katedrą Geotechniki i Inżynierii Wodnej. W kadencji 2008-2012 był prodziekanem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Następnie sprawował funkcję prodziekana wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. W 2015 roku, w wydawnictwie naukowym PWN, opublikował monografię pt. "Zastosowanie różnicowej kalorymetrii skaningowej DSC, MDSC i QI-MDSC w badaniach układów woda-ił".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution