101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Beata Bakalarz konsultantem z dziedziny psychiatrii?

Data publikacji: 06.02.2018 16:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.12.2015 Kielce. Urząd Wojewódzki po remoncie.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Beata Bakalarz będzie prawdopodobnie nowym konsultantem wojewódzkim z dziedziny psychiatrii. Do 2017 roku funkcje tę pełnił Andrzej F., nieprawomocnie skazany za znęcanie się nad byłą żoną, w wyniku czego został odwołany ze swojego stanowiska.

- O zaopiniowanie kandydatury Beaty Bakalarz, zgodnie z procedurą, wojewoda świętokrzyski zwróciła się do Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej - poinformował Paweł Barucha, prezes instytucji.

- My pozytywnie zaopiniowaliśmy kandydaturę Beaty Bakalarz. Pani doktor jest członkiem Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej i dobrym fachowcem w swojej dziedzinie, dlatego nie było żadnych przeciwskazań - dodaje Paweł Barucha. 

Jak poinformowała Diana Głownia, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, została już wszczęta procedura powołania konsultanta ds. psychiatrii.

- W tym momencie oczekujemy na opinię konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii. Następnie te dokumenty zostaną do Ministra Zdrowia - dodaje Diana Głownia.

Z naszych informacji wynika, że konsultantem ds. pielęgniarstwa psychiatrycznego prawdopodobnie zostanie Marzena Barucha, a konsultantem ds. medycyny rodzinnej Sebastian Kędzierski. 

Natomiast wciąż nie wiadomo, kto będzie wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zostanie nim znany ze swoich stanowczych poglądów sprzeciwiających się aborcji i metodzie in vitro, profesor Bogdan Chazan.

Wojewódzki konsultant jest ciałem doradczym wojewody. Zajmuje się m.in. prognozowaniem potrzeb zdrowotnych w swojej dziedzinie, opiniowaniem wniosków o skierowanie pacjenta do leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami Polski oraz inicjuje krajowe badania epidemiologiczne i ocenia metody oraz wyniki tych badań. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution