101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spór pomiędzy mieszkańcami osiedla a Guliwerem. Poszło o ogrodzenie

Data publikacji: 06.02.2018 17:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Komisja Rady Miasta

Komisja Rady Miasta
Kielce. 06.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Radni Komisji Sportu i Turystyki kieleckiego ratusza zajęli się sporem między mieszkańcami osiedla Podkarczówka a klubem sportowym Guliwer. Kwestią problematyczną stała się sprawa dotycząca ogrodzenia działki, na której znajduje się budynek klubu przy ulicy Malachitowej.

Zdaniem mieszkańców Podkarczówki poprzez ogrodzenie działki zlikwidowano przejście w stronę ulicy Św. Barbary, co stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa, między innymi w przypadku wystąpienia pożaru, co uniemożliwia dojazd służbom ratunkowym.

Jednak zdaniem Karola Kucharczyka, prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Guliwer w Kielcach, działka została ogrodzona zgodnie z decyzją Urzędu Miasta, ponieważ teren klubu często był miejscem alkoholowych libacji, a budynek Guliwera był dewastowany.

Zdaniem Władysława Burzawy, radnego Porozumienia Samorządowego, problem jest dosyć istotny, dlatego należy wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące obydwie strony sporu.

- Część mieszkańców nie zgadza się z decyzją klubu, ponieważ przyzwyczaili się do przejścia w stronę Karczówki, które funkcjonowało tam od lat. Okazuje się jednak, że kilkadziesiąt metrów wcześniej istnieje ścieżka, z której mogą korzystać mieszkańcy osiedla Podkarczówka. Trzeba też uszanować starania właściciela klubu Guliwer, który chce chronić swoją inwestycję, na którą wydaje pieniądze - dodaje.

Jak podkreśla radna Joanna Winiarska, w sprawie kłopotliwego przejścia petycję do radnych skierowali mieszkańcy osiedla Podkarczówka, pod którą podpisało się ponad 150 osób.

- Pod koniec ubiegłego roku wpłynęło do mnie pismo od mieszkańców, w którym proszą o udrożnienie przejścia z ulicy Malachitowej do wzgórza Karczówka, swoją prośbę motywowali względami bezpieczeństwa. W związku z remontem obiektu należącego do Klubu Guliwer zostało zagrodzone przejście, które w tamtym miejscu funkcjonowało od lat - podkreśla.

Spotkanie przedstawicielu klubu wraz z mieszkańcami osiedla Podkarczówka odbędzie się 28 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Jego celem jest wypracowanie optymalnego rozwiązania odpowiadającego obydwu stronom sporu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution