101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Belg czy Polak? Kto będzie nowym trenerem reprezentacji siatkarzy?

Data publikacji: 07.02.2018 06:58
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Siatkówka
Fot. Flickr

W środę poznamy nowego trenera polskiej reprezentacji siatkarzy. O godzinie 15.00 ma rozpocząć się konferencja prasowa, podczas której prezes krajowej federacji Jacek Kasprzyk poinformuje kto poprowadzi naszą kadrę. Wcześniej od godziny 10.00 podczas posiedzenia zarząd PZPS spotka się z kandydatami.

- Wiadomo, że w grze są trzy nazwiska: Belg Vital Heynen oraz dwaj Polacy Piotr Gruszka i Andrzej Kowal. Oni otrzymali rekomendację od zespołu do spraw wyboru trenera polskiej reprezentacji i ci trzej panowie spotkają się z nami w środę przed południem – powiedział nam wiceprezes PZPS, kielczanin Jacek Sęk.

Każdy z kandydatów zaprezentuje się zarządowi osobiście, a także przedstawi analizę i własną koncepcję pracy z męską kadrą narodową. Dopiero po tych spotkaniach władze federacji podejmą decyzję który z tych trzech panów zostanie dwudziestym siódmym selekcjonerem polskiej reprezentacji.

48-letni Belg Vital Heynen obecnie prowadzi kadrę swojego kraju i jest trenerem klubowego mistrza Niemiec VfB Friedrichshafen. Wcześniej był selekcjonerem niemieckiej reprezentacji, z którą podczas mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku zdobył brązowy medal, po zwycięstwie nad Francją.

Piotr Gruszka to były świetny atakujący lub przyjmujący polskiej drużyny. 41-latek jest rekordzistą pod względem rozegranych meczów w reprezentacji. Koszulkę z białym orłem w latach 1995-2011 zakładał 450 razy. Obecnie jest trenerem zespołu PlusLigi – GKS Katowice. Wcześniej pracował w BBTS Bielsko-Biała. W 2017 roku był asystentem selekcjonera Ferdinado de Giorgiego w reprezentacji Polski.

47-letni Andrzej Kowal karierę trenerską rozpoczynał od roli asystenta Jana Sucha w Resovii Rzeszów. Samodzielnie prowadził rzeszowską drużynę przez sześć lat. Z Asseco Resovią zdobył pięć medali mistrzostw Polski (trzy złote i dwa srebrne), srebrny medal Pucharu CEV i Ligi Mistrzów  oraz Superpuchar Polski. W latach 2014-2015 prowadził reprezentację Polski B, z którą zajął m.in. czwarte miejsce w Igrzyskach Europejskich w Baku i zdobył w Wałbrzychu brązowy medal w Lidze Europejskiej po zwycięstwie nad Estonią 3:0.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution