101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Poseł PiS pyta Washington Post: co powiecie na debatę?

Data publikacji: 07.02.2018 08:43 / Data aktualizacji: 07.02.2018 09:42
Autor: Marek Orkisz , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Twitter

Jestem gotowy - mam dość obrażania Polski, pisze w mediach społecznościowych świętokrzyski poseł PiS Dominik Tarczyński. Parlamentarzysta wzywa redakcję amerykańskiego dziennika "Washington Post" do debaty na temat nowelizacji ustawy o IPN. To reakcja na komentarze zagranicznej prasy. Poseł zaapelował do redakcji o debatę i by amerykańska gazeta wyznaczyła datę i miejsce spotkania.

W dzienniku pojawiły się artykuły krytycznie oceniające deklaracje prezydenta, który wczoraj oznajmił, że podpisze nowelizację ustawy o IPN. - Nie możemy pozwolić na to, aby Polska była obrażana na podstawie kłamstw i nieprawdy, co do naszych rozwiązań prawnych. Wierzę, że w redakcji znajdzie się ktoś, kto będzie miał odwagę i podejmie rękawice, by porozmawiać na ten temat merytorycznie. Publiczna debata na żywo byłaby najlepszym rozwiązaniem - stwierdził poseł.

Jak dodał nadszedł najwyższy czas na ofensywę prawdy historycznej. Nie ma i nie będzie naszej zgody na to, aby media światowe, w których wpływy mają osoby, które źle życzą Polsce, narzucały swoją fałszywą narrację o Holokauście. Jestem gotowy do debaty z każdym zagranicznym medium w wybranym miejscu i terminie - zadeklarował polityk PiS.

Jednocześnie parlamentarzysta pozytywnie ocenił deklaracje prezydenta. Jak powiedział, ustawa jest bardzo dobra dla Polski i prawdy światowej. Krytyczne komentarze wynikają z braku wiedzy i walki politycznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution