101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokuratura zbada, czy wobec Marty Solnicy były kierowane groźby karalne

Data publikacji: 07.02.2018 11:39
Autor: Iwona Murawska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marta Solnica, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód wszczęła dochodzenie, dotyczące możliwości kierowania gróźb karalnych wobec Marty Solnicy, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Dokumenty w tej sprawie zostały wyłączone z prowadzonego wcześniej postępowania w sprawie rzekomego znieważenia dyrektor i kierowanej przez nią instytucji.

Zawiadomienie, w listopadzie złożyła Marta Solnica. Prokuratura na początku lutego podjęła jednak decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informował wówczas, że materiał dowodowy wskazuje, iż wskazywane działania nie noszą znamion czynu zabronionego.

Śledczy wyłączyli jednak do odrębnego postępowania wątek dotyczący kierowania gróźb karalnych wobec Marty Solnicy – informuje Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. – Miały być one kierowane na przełomie grudnia i stycznia tego roku. Prokurator wydał polecenie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Czynności będą wykonywali funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Kielcach – informuje Beata Zielińska-Janaszek.

Groźby wobec dyrektor miały być kierowane na jednym z portali społecznościowych. Marta Solnica nie chce komentować sprawy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution