101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zabawa i emocje. Nagrodą Puchar Radia Kielce

Data publikacji: 07.02.2018 12:55
Autor: Magdalena Sitek / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Łukasz Sędek, instruktor narciarski
07.02.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

W najbliższą sobotę, 10 lutego, na stoku w Krajnie odbędą się Zawody Narciarskie o Puchar Radia Kielce. Do zabawy zapraszamy dzieci i rodziców potrafiących jeździć na nartach.

Do pokonania będzie kilkusetmetrowy slalom. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będą instruktorzy ze Szkoły Narciarskiej SkySki Sędek. Jak powiedział na antenie Radia Kielce instruktor narciarski Łukasz Sędek, zawody to przede wszystkim dobra zabawa, ale z elementami sportowej rywalizacji. Zawodnicy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych: dzieci do 9 lat, dzieci 10-13 lat, 14-18 lat i powyżej 19 lat. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zawodów dostaną pamiątkowe dyplomy.

Wśród atrakcji przewidujemy, między innymi, pokazowy zjazd w wykonaniu instruktorów ze Szkoły Narciarskiej SkySki Sędek wraz z prezesem AZS UJK Kielce Robertem Dutkiewiczem oraz konkursy dotyczące bezpieczeństwa na stoku prowadzone przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Łukasz Sędek podkreślił, jak ważną rolę u narciarzy odgrywa właściwy strój. Przypomniał, że w Polsce dzieci do 15. roku życia muszą obowiązkowo jeździć w kaskach. Za nieprzestrzeganie tego przepisu opiekunom prawnym grozi mandat w wysokości do 500 złotych. Narciarze powinni także baczną uwagę zwracać na obuwie narciarskie. Buty muszą być dobrze dopasowane do stopy. Nie należy zakładać nic poza skarpetami narciarskimi, których długość powinna kończyć się wraz z długością butów. Warto pamiętać o tym, by jeździć w specjalnych spodniach narciarskich. Jeśli narciarz decyduje się wyjechać na stok w jeansach nie powinien wkładać nogawek spodni do środka butów. Łukasz Sędek przypomina także, że narciarstwo to sport. Oznacza to, że osoby go uprawiające są aktywne na stoku i nie powinny ubierać się na tak zwaną „cebulkę”, bo może dojść do przepocenia a nawet przegrzania organizmu. Dotyczy to głównie dzieci.

- Rodzice niestety często o tym zapominają i chcąc zabezpieczyć swoje pociechy przed zmarznięciem stosują wielowarstwowe ubranie - dodał gość Radia Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution