101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie serca suchedniowian

Data publikacji: 07.02.2018 13:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

03.02.2018 Suchedniów. Koncert charytatywny i licytacja na rzecz rodzinie Antoniego Warnke z Pomorza, która ucierpiała podczas ubiegłorocznych klęsk żywiołowych. Zespół Old Mariners
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 20 tysięcy złotych zebrano podczas koncertu charytatywnego, który w sobotę odbył się w Suchedniowie. Impreza miała na celu wsparcie rodziny Antoniego Warnke z Pomorza, która ucierpiała podczas ubiegłorocznych klęsk żywiołowych.

Żona oraz 15-letni syn pana Antoniego są osobami niepełnosprawnymi, wymagającymi ciągłej opieki oraz kosztownego leczenia, a w wyniku nawałnicy zostali pozbawieni dachu nad głową. Ich dotychczasowy dom nie nadaje się do zamieszkania i wymaga rozbiórki - przypomniał organizator koncertu Dariusz Wolniak z Rady Rycerzy Kolumba w Suchedniowie. - Dlatego my oraz radomska Caritas postanowiliśmy pomóc w budowie ich nowego domu. Firma budowlana obiecała, że maksymalnie do końca sierpnia będzie ukończony – powiedział Dariusz Wolniak. Jak dodał, oprócz 20 tysięcy złotych udało się zebrać wiele darów, m. in. meble.

- Mieszkańcy Suchedniowa, parafianie, a także prywatne firmy wykazały się dużą empatią i hojnością. Dzięki temu, rodzina Antoniego Warnke otrzyma m.in. lodówko-zamrażarkę, meble, sprzęt AGD oraz pokrycie dachu – wylicza Dariusz Wolniak.

Patronat medialny nad koncertem sprawowało m. in. Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution