101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Belg Vital Heynen trenerem reprezentacji Polski siatkarzy

Data publikacji: 07.02.2018 14:35 / Data aktualizacji: 07.02.2018 15:15
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Vital Heynen
Fot. siatka.org

Belg Vital Heynen został trenerem reprezentacji Polski siatkarzy - postanowił zarząd PZPS podczas środowego posiedzenia. 48-letni Belg dotychczas prowadził kadrę swojego kraju. Nadal jest również trenerem klubowego mistrza Niemiec VfB Friedrichshafen. Wcześniej był selekcjonerem niemieckiej reprezentacji, z którą podczas mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku zdobył brązowy medal, po zwycięstwie nad Francją.

Kontrakt z nowym selekcjonerem zostanie popisany do 2020 roku. Belg miał ważną umowę ze swoją rodzimą federacją, ale została ona już rozwiązana.  Jest także trenerem niemieckiej drużyny VfB Friedrichshafen i już wcześniej związek zgodził się na łączenie obu tych funkcji.

- Liczymy, że Vital Heynen tak przygotuje  naszą reprezentację, że podczas igrzysk olimpijskich w Tokio będziemy cieszyć z medalu – zauważył prezes PZSP Jack Kasprzyk.

- To chyba będzie zupełnie nowe otwarcie dla polskich siatkarzy, bo Vital Heynen to bardzo nieszablonowy trener. On wymyka się wszelkim schematom i standardom, ale na to liczy też PZPS, że ten nowy impuls pozwoli obudzić w zespole ducha walki i znów będziemy rywalizować o najwyższe cele w światowej siatkówce – powiedział Radiu Kielce wiceprezes PZPS, kielczanin Jacek Sęk.

To szósty z rzędu i w historii zagraniczny szkoleniowiec, który poprowadzi biało-czerwonych. Pierwszym był Argentyńczyk Raul Lozano, a po nim pracowali z reprezentacją: Argentyńczyk Daniel Castellani, Włoch Andrea Anastasi, Francuz Stephane Antiga i De Giorgi.

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution