101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Segregacja po nowemu. Będzie więcej pojemników

Data publikacji: 07.02.2018 15:14
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zmiany w systemie segregowania odpadów. Na zdjęciu: Daniel Krysztofiak - Dyrektor ds. operacyjnych ENERIS Surowce S.A., Czesław Gruszewski - Zastępca Prezydenta miasta Kielce, Adam Rogaliński - Zastępca Dyrektora Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem
Kielce. 07.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nowe, niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się w Kielcach od 1 marca. Poza szkłem, plastikiem, bioodpadami oraz odpadami zmieszanymi, kielczanie będą segregować także papier. Do końca lutego, mieszkańcy otrzymają komplet worków oraz nowe harmonogramy odbioru, a od początku marca dostawiane będą też nowe pojemniki.

Ewelina Nartowska, z Urzędu Miasta informuje, że mieszkańcy domów jednorodzinnych otrzymają pakiet 40 worków w 4 kolorach, przeznaczonych do zbiórki selektywnej. Dodatkowo mieszkańcy będą otrzymywać worki przy każdym odbiorze odpadów danej frakcji. Co ważne, do pojemników niebieskich powinniśmy wrzucać papier jednorodny, taki który nie zawiera innych elementów. Opakowania mieszane – składające się np. z papieru i plastiku, popularne w piekarniach wrzucamy do pojemnika żółtego. Podobnie kartony po mleku bądź sokach.

Pojemniki do segregacji śmieciFot. ENERIS

Daniel Krysztofiak z kieleckiego zakładu ENERIS przekonuje, że firma dołożyła wszelkich starań, aby wprowadzenie piątej frakcji wiązało się z jak najmniejszymi zmianami dla kielczan. Harmonogramy zostaną dostarczone do mieszkańców razem z pojemnikami i workami do 1 marca. Dodatkowo firma kupiła 10 nowych śmieciarek - pojazdy mają być cichsze i mniej uciążliwe dla mieszkańców.

Nie zmienią się ceny odbioru śmieci. Kielczanie zapłacą 9,50 zł w przypadku segregacji śmieci i 12 zł, jeśli śmieci nie są segregowane. Mieszkańcy nie muszą też składać nowych deklaracji. Taki obowiązek mają za to firmy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution