101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielecki SOR bez dotacji?

Data publikacji: 07.02.2018 16:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

SOR w Szpitalu Kieleckim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ministerstwo Zdrowia odmawia wypłaty dotacji dla Szpitala Kieleckiego. Pieniądze miały być przeznaczone na zwrot części kosztów budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Resort zarzuca spółce ArtMedik nieuzasadniony wzrost kosztów, w trakcie budowania oddziału. W wyjaśnieniu resortu przysłanym do naszej redakcji czytamy, że pierwotnie kontrakt z wykonawcą inwestycji opiewał na ponad 2 mln 800 tys. zł. Kilka miesięcy później został jednak podpisany ponownie, ale już na kwotę ponad 8 mln 100 tys. zł. Ministerstwo wskazuje, że spółka zawierała kolejne aneksy oraz nową umowę fikcyjnie, tulko po to, by otrzymać większe dofinansowanie.

Z tym słowami nie zgadza się Rafał Chaiński, prezes spółki ArtMedik. Jak mówi, dotychczas resort nie podważał dokumentacji, którą dostarczała firma.

- Budowę SOR-u wraz z lądowiskiem rozpoczęliśmy ze środków własnych oraz z zaciągniętego kredytu. Po kilku miesiącach pojawiła się możliwość uzyskania z resortu dofinansowania tej inwestycji. Dlatego wystąpiliśmy do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o wsparcie. Już na etapie podpisywania umowy na dofinansowanie, Ministerstwo Zdrowia miało pełną dokumentację inwestycji i niczego wówczas nie kwestionowało. Dopiero podczas drugiej kontroli dopatrzyło się rzekomych nieprawidłowości – mówi prezes Chaiński.

Jak dodaje - budynek SOR-u jest już oddany do użytku, od roku przyjmowani są pacjenci, pozytywnie zakończyła się kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Dostaliśmy kontrakt na prowadzenie tego oddziału i teraz okazuje się, że ministerstwo nie chce nam wypłacić dofinansowania, które wcześniej samo przyznało – mówi prezes Chaiński.

Spółka ArtMedik wysłała do Ministerstwa Zdrowia pismo o ponowne rozpatrzenie uwag pokontrolnych. Jeżeli jednak resort podtrzyma swoje stanowisko, wówczas jak powiedział Rafał Chaiński, spółka będzie zmuszona skierować sprawę do sądu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution