101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Europejska jakość kieleckiego przedszkola

Data publikacji: 07.02.2018 16:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przedszkole Samorządowe nr 28 im. Czesława Janczarskiego
Kielce. 07.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ciepłe, przyjazne dla środowiska i bardzo kolorowe – takie jest odnowione przedszkole nr 28 przy ulicy Różanej w Kielcach. Przez pół roku 130 podopiecznych placówki musiało uczęszczać do innych jednostek, teraz wrócili do swojego przedszkola. Jak mówi Agata Barwinek, dyrektorka placówki, zmiany są ogromne.

- Budynek został prawie w całości przebudowany. Powstała sala gimnastyczna, sale z łazienkami, profesjonalna kuchnia przystosowana technologicznie do przygotowywania zdrowych posiłków dla dzieci. Można powiedzieć, że przedszkole spełnia standardy europejskie – zapewnia Agata Barwinek.

Przedszkole będzie również mniej wydawało na energię elektryczną, bowiem na dachu placówki zainstalowano panele fotowoltaiczne.

Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Inwestycji w kieleckim ratuszu informuje, że oprócz termomodernizacji, przedszkole zostało dostosowane do wymogów inspekcji sanitarnej oraz straży pożarnej. Każdy z pięciu oddziałów dysponuje oddzielnym węzłem sanitarnym.

Odnowiony i zmodernizowany budynek bardzo podoba się jego najmłodszym użytkownikom. Jak mówią, jest bardzo kolorowe, ma nowe stoliki, krzesełka, ale też zabawki.

Całość inwestycji kosztowała 2,7 miliona złotych. W tym roku gmina Kielce chce przeprowadzić też gruntowny remont Szkoły Podstawowej nr 28 przy ulicy Szymanowskiego. A także, jeżeli zgodzą się na to radni, termomodernizację przejdzie Przedszkole Samorządowe nr 5 przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution