101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szkoła do likwidacji. Rodzice zaniepokojeni, urzędnicy uspokajają

Data publikacji: 07.02.2018 20:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.06.2016 Kielce. Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 przy ulicy Warszawskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Radni komisji edukacji kieleckiej rady miasta pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o rozwiązaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ulicy Warszawskiej w Kielcach.

Jak informowaliśmy, decyzji o likwidacji placówki sprzeciwiają się rodzice, którzy twierdzą, że ich dzieci - ze względu na niepełnosprawność - źle zniosą przeprowadzkę na ulicę Kryształową, gdzie siedzibę ma Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Ratusz chce wprowadzić takie rozwiązanie w związku ze zmianami w sieci szkół. Docelowo na Warszawską mają trafić uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych przy Hauke Bosaka.

Swoje obawy rodzice artykułowali podczas dzisiejszej komisji edukacji kieleckiej rady miasta. Z niepokojem informowali o tym także podczas programu Radia Kielce „Interwencja”. Joanna Winiarska radna Platformy Obywatelskiej stwierdziła dziś, że rodzicie są zaniepokojeni zmianami. Ich zdaniem dzieci źle zniosą przeprowadzkę, dlatego powinny dokończyć naukę.

Z kolei urzędnicy ponowienie przekonywali, że zmiany są konieczne, ponieważ szkoła z roku na rok przyjmuje co raz mniej uczniów. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kielcach kształci się 98 osób. W działającej w jego ramach Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczy się 27 osób. Z roku na rok uczniów jest coraz mniej. Uchwałę pozytywnie zaopiniowała czwórka radnych. Dwie osoby były przeciwne, jedna wstrzymała się od głosu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution