101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ważny dzień w kieleckim ratuszu. Szkoła do likwidacji i większy kapitał dla miejskiej spółki?

Data publikacji: 08.02.2018 07:18
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja Rady Miasta
Kielce. 07.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleccy radni przyjmą dziś pakiet uchwał w sprawie przygotowania w Kielcach nowej sieci szkół. Wśród nich jest propozycja o rozwiązaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ulicy Warszawskiej w Kielcach.

Jak informowaliśmy, decyzji o likwidacji placówki sprzeciwiają się rodzice, którzy twierdzą, że ich dzieci - z racji na niepełnosprawność - źle zniosą przeprowadzkę na ulicę Kryształową, gdzie siedzibę ma Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Tymczasem obradujący wczoraj radni komisji edukacji pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały.

Rada Miasta  zadecyduje także o dzierżawie szeregu nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta. Pod głosowanie ma trafić również projekt, zezwalającej na dzierżawę działki gdzie powstać ma spopielarnia małych  zwierząt. Nieruchomość o wielkości 800 metrów kwadratowych jest położona przy ulicy Sieje. Ma być ona wydzierżawiona na  30 lat. Działka jest niezagospodarowana. Zdaniem wnioskodawcy, który wystąpił do prezydenta o dzierżawę wybudowanie spalarni rozwiąże problem grzebania padłych zwierząt.

Poza tym radni podejmą uchwałę w sprawie podniesienie o 2 miliony złotych kapitału Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. Pieniądze potrzebne są na utrzymanie płynności finansowej spółki. Przedsiębiorstwo potrzebuje funduszy między innymi na spłaty kredytów, które zostały zaciągnięte na budowę Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku. Instalacja kosztowała 250 milionów złotych. Z tego 160 milionów pochodziło z dotacji unijnej, 64 miliony złotych to pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Pozostała kwota 26 mln to wkład własny spółki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution