101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Koło Buska zorganizowane zostaną mistrzostwa w… grillowaniu?

Data publikacji: 08.02.2018 11:56
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bronina. Staw w Broninie k. Buska-Zdroju
Kielce. 07.02.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Rekreacyjny teren przy stawie w Broninie koło Buska-Zdroju czeka w tym roku drugi etap rozbudowy. Położony 3 kilometry od kurortu akwen, po dokończeniu prac ma się stać dodatkową atrakcją turystyczną dla mieszkańców i kuracjuszy.

Burmistrz Waldemar Sikora informuje, że pierwsze prace porządkowe przy zbiorniku wykonano dwa lata temu. Jego teren został odchwaszczony i uporządkowany. Pojawiły się ścieżki spacerowe, ławki, altana, stanowisko do palenia ogniska i molo. W tym roku prace mają być kontynuowane. Będą dotyczyły m.in. oświetlenia obiektu i budowy parkingu na 60 pojazdów.

Sołtys Broniny - Stanisław Kozioł tłumaczy, że pierwsze prace i projekt rozbudowy ponad 5-hektarowego terenu udało się sfinansować dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego. Dodaje, że w tym roku na terenie przyległym do zbiornika pojawi się m.in. 8 stanowisk do grillowania, które będzie można wykorzystać np. do organizacji mistrzostw regionu w grillowaniu. 

- Zważywszy, że nasza gmina jest gminą uzdrowiskową, powinny na jej terenie powstawać kolejne miejsca do rekreacji, będące jednocześnie atrakcjami dla kuracjuszy – uważa sołtys.  

Staw w Broninie znajdzie się na szlaku planowej ścieżki rowerowej, która połączy dwa kurorty: Busko i Solec. Modernizacja terenu będzie kosztowała ratusz ponad 600 tysięcy złotych. Kwotę w części ma pokryć unijna dotacja. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution