101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Daszkiewicz: trzeba wykorzystać Heynena również w pracy z młodzieżą

Data publikacji: 08.02.2018 13:43
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

21.10.2016 Kielce. 4 kolejka PlusLigi. Siatkarze Effectora Kielce zmierzyli się w Hali Legionów z Jastrzębskim Węglem. Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Wierzę, że Polski Związek Piłki Siatkowej zadba również o większą współpracę Vitala Heynena w zakresie szkolenia młodzieży, bo do tej pory tej współpracy praktycznie nie było – powiedział trener siatkarzy Dafi Społem Kielce Dariusz Daszkiewicz.

Belg Vital Heynen został w środę nowym selekcjonerem kadry narodowej siatkarzy. Jego kontrakt obowiązywać będzie do zakończenia igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Pamiętam, że gdy jeszcze pracowałem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale mieliśmy tylko dwa spotkania z ówczesnym trenerem reprezentacji, Argentyńczykiem Raulem Lozano i były to jedynie spotkania, nie połączone z żadnym szkoleniem – dodał Dariusz Daszkiewicz.

Zdaniem trenera kieleckich siatkarzy związek musi wykorzystać potencjał i doświadczenie Viatala Heynena podczas zajęć w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Dodaje również, że przez Belga powinny być prowadzone szkolenia dla młodych, polskich trenerów.  

Vital Heynen ma 48 lat. Dotychczas był selekcjonerem kadry swojego kraju. Nadal jest również trenerem klubowego mistrza Niemiec VfB Friedrichshafen. Wcześniej prowadził reprezentację Niemiec, z którą podczas mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku zdobył brązowy medal, po zwycięstwie nad Francją.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution